ПАТ «УКРНАФТА» СПЛАТИЛА МАЙЖЕ 4 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ РЕНТИ ЧЕРНЕЧЧИНСЬКІЙ ОТГ


Сумщина вже отримала перші рентні платежі він компанії ПАТ «Укрнафта». Сільські та районні ради, у чиї бюджети поступили кошти, вже планують проекти з будівництва, енергоефективності та покращення інфраструктури. Наприклад, лише за січень Чернеччинська ОТГ вже отримала від Укрнафти рентні надходження — понад 3,7 млн грн. Голова цієї об’єднаної територіальної громади Роман Бублик переконаний — ці кошти допоможуть громаді суттєво розвиватися:
 
— Від «Укрнафти» ми отримали значну суму, навіть не очікували, тож тепер проводимо розрахунки  щодо фінансування на деяких проектів наново. Повний розподіл цих грошей буде відомий у квітні. Вже зараз можу сказати, що основне, на що направимо кошти — ремонт доріг, створення та реконструкція водогонів, ремонті роботи в об`єктах соціальної сфери тощо. Деякі проекти будуть реалізовані за умови співфінансування, але левова доля коштів — це рентні надходження, — розповів Роман Бублик.
 
Він додав, що з дев’яти громад, які входять до Чернеччинської ОТГ, у п’яти ведуть інтенсивний видобуток вуглеводнів.
 
— Приємно, що тепер на ті території, які реально приносять велику користь всій державі, справедливо надходять значні кошти. Громада відчуває цю підтримку і вдячна за це, — зауважив очільник ОТГ.
 
Пріоритет ПАТ «Укрнафта» — допомога місцевим громадам, на території яких працюють структурні одиниці компанії. Про це наголосив в.о.начальника НГВУ «Охтирканафтогаз» Сергій Наслєдніков:
 
— Хочемо, щоб ці кошти йшли на реалізацію тих проектів та об`єктів, які важливі саме для місцевої громади. Є розуміння — ми працюємо поблизу населених пунктів, де мешкають люди, і також несемо відповідальність за ці території. Й нам не байдуже, що відбувається навколо. Зі свого боку будемо робити все, щоб ці кошти були направлені виключно на потреби мешканців Чернеччинської ОТГ.
 
З початку року запрацював механізм Закону №3038. Згідно з ним, 5% рентної плати надходить до місцевих бюджетів за місцеперебування свердловин.
 
Так, за січень рентна плата, виплачена НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» в Сумський обласний бюджет складає понад 12,5 млн грн.  Комишанська ОТГ отримала понад 485 тис. грн, Чернеччинська ОТГ – більше 3,7 млн грн, Липоводолинський район – 360 тис. грн, а Роменський район – майже 2,5 млн грн.
 
Відповідно до закону, з 1 січня 2018 року рента, яку сплачують видобувні компанії за користування надрами, розподіляється наступним чином: 95% відраховуватиметься до загального фонду Державного бюджету України, а 5% за визначеною в законі формулою розподілятиметься до місцевих, районних та обласних бюджетів. Децентралізація ренти передбачає такий розподіл: 2% — в обласний бюджет, 2% — у районний бюджет, 1% — бюджет села. Якщо створене ОТГ, 3% залишається в розпорядженні громади, а у районний бюджет надходження не йдуть.
 
 
29 марта 2018
oil-gas-energy.com.ua