Нафтогаз почав стягнення боргу з Газпрому - ЗМІ


Українська компанія веде роботу в Швейцарії, Нідерландах і Великобританії в рамках статті 5 Нью-Йоркської конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень. Український Нафтогаз почав процес стягнення з російського Газпрому боргу $2,6 млрд в зарубіжних судах на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в уряді України в середу, 30 травня.
 
За його словами, робота ведеться в Швейцарії, Нідерландах і Великобританії в рамках статті 5 Нью-Йоркської конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень.
 
"Газпром напевно буде оскаржувати арешт у місцевих судах. Якщо суд відмовить, тоді можна буде сказати, що накладено арешт", - зазначив співрозмовник. Джерело в галузі повідомив, що арбітражний процес між Газпромом і Нафтогазом щодо транзитного контракту може торкнутися акції проектних компаній морських газопроводів Північний потік і Північний потік 2. Мова йде про накладення забезпечувальних заходів на акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. За його даними, ці акції вже заморожені.
 
Офіційних підтверджень цієї інформації поки немає. У прес-службі Газпрому сказали тільки, що займаються з'ясуванням цього питання. У Нафтогазі на запит агентства поки не відповіли. Представник Nord Stream 2 наразі недоступний для коментарів. Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз виграв у Газпрому суд у Стокгольмському арбітражі. Наступного дня Газпром повернув Нафтогазу передоплату за березень і заявив, що поставляти газ у цьому місяці не буде. Пізніше російський газовий монополіст заявив, що розриває всі контракти з Україною, включаючи і транзитний.
 
Раніше головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що компанія має намір вимагати від Газпрому компенсацію різниці між ціною газу, який зараз поставляється в Україну з Європи, і вартістю, визначеною Стокгольмським арбітражем. Також він невиключає арештів газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора Північний потік у швейцарському суді для стягнення боргу.

 

30 мая 2018
Корреспондент