ДЕРЖГЕОНАДРА ПРОСИТЬ ВЛАДУ ГАЗОНОСНИХ ОБЛАСТЕЙ РОЗГЛЯНУТИ ПИТАННЯ СПЕЦДОЗВОЛІВ

Полтавська облрада отримала дані щодо продажу на аукціоні спецдозволів на користування газоносними ділянками. З цією інформацією, а також із проханням розглянути ці питання на найближчих сесіях звернулася Державна служба геології та надр України.
 
Крім Полтавщини, з таким проханням звернулися до Харківської, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Харківської та Луганської областей. Загальна площа обговорюваних ділянок — 2 402,3 кв. км.
 
— Депутати обласної ради мають зважити всі «за» та «проти» стосовно ділянок, які пропонують винести на аукціони. На жаль, ніде не передбачено, щоб бюджет області отримав якийсь відсоток коштів з продажу ліцензій на користування надрами. Хоча, безумовно, проведення відкритих та прозорих аукціонів у видобувній галузі — це шлях до енергетичної незалежності України, — прокоментував голова Полтавської облради Олександр Біленький. 
 
На Полтавщині мова йде про Ватажківську і Дубрівсько-Радченківську газоносні ділянки площею 181,80 і 65,35 кв.км. відповідно. У Державній службі геології та надр України пояснюють, що з 1 січня 2019 року залишиться єдиний спосіб дати дозвіл на використання надр — лише через аукціони.
— Але ми вже зараз звертаємося з пропозицією депутатам обласних рад підтримати ділянки, які запропоновані для аукціонів. Надання таких надр у користування видобувачам дасть можливість забезпечувати енергетичну безпеку нашіої держави, а місцеві громади отримають доходи у вигляді рентних платежів. Від цього виграють і громади, і держава, — пояснив т. в. о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк.
 
Представники газовидобувної галузі теж приєднуються до прохання служби Держгеонадра і наголошують, що для збільшення видобутку українського газу та залучення інвестицій потрібні нові ділянки на користування надрами.
 
— Ми закликаємо місцеву владу відповідально поставитися до цього питання і надати погодження на запропоновані ділянки якомога скоріше. Ваше рішення є надзвичайно важливим не лише для галузі, а й для області та країни в цілому. Нові погоджені ділянки — це прихід інвесторів в областях, збільшення відрахувань до місцевих бюджетів та впевнені кроки по досягненню енергетичної незалежності нашої країни, — наголосив виконавчий директор Асоціації Роман Опімах.
 
 
17 октября 2018
"Полтавщина"