Оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору — Рябцев


Як писав «Термінал»,  уряд ухвалив оновлений План заходів щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом Міністрів України 24 жовтня 2018 року.
 
Коментуючи «Терміналу» ухвалення оновленого Плану заходів, директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев зауважив, що поки що немає тексту Плану на офіційному сайті Кабінету Міністрів. Скоріше за все, сказав експерт, цей оновлений План базується на проекті, підготовленому в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості на початку цього року. Цей проект корегував дані щодо обсягів видобутку в бік зменшення, оскільки ті темпи, які були закладені в перший варіант концепції розвитку газовидобувної галузі виявилися завищенними.
 
«Це сталося через затримку нормативно-правової бази, яка б стимулювала розвиток газовидобутку в Україні», — зауважив Г. Рябцев. Спеціалісти, які готували оновлений План були свідомі того, що збільшення газовидобування потребуватиме залучення в обіг нових родовищ, розвідка і освоєння яких затримується через відсутність аукціонів з продажу нових ліцензій, нових спеціальних дозволів на користування надрами, переконаний експерт.
 
«Відповідні документи, які стосуються електронних аукціонів, були ухвалені лише 24 жовтня на засіданні Кабміну. Зрозуміло, що відсутність таких аукціонів, стримує нарощування, як ресурної бази, так і перспективи збільшення видобутку природного газу з нових родовищ», — сказав Геннадій Рябцев.
 
Коментуючи «Терміналу» покращення інвестиційної привабливості газовидобувної галузі, директор спеціальних проектів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев зауважив, що обсяг інвестування у газовидобуток в Україні більш суттєво залежить не від цифр, закладених в концепцію розвитку газовидобутку, а від інвестиційного клімату і ступеню захисту інвестицій та захисту власності.
 
«Ці три складові досить формальні і не захищені судовою системою. Підтвердження слабкої привабливості інвестиційного клімату є те, що Україну покидає остання з великих компаній, які планували взяти участь в розвитку газовидобувної галузі. Мається на увазі компанія Eni», — сказав експерт.
 
«Взагалі, оновлений План заходів  щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі покликаний посилити прозорість газовидобувного сектору», — підсумував Геннадій Рябцев. Нагадаємо, що термін між оголошенням ухвалення документа та його появи у вільному доступі може становити від місяця до півроку.
 
 
25 октября 2018
oilreview.kiev.ua