Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги УГВ у спорі з Карпатигаз та Misen Enterprises

 
Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма виніс друге часткове рішення (partial award) про збільшення частки АТ «Укргазвидобування» (УГВ) у майні спільної діяльності (СД). Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
 
Відповідне рішення було винесено 17 червня 2020р, задовольнивши позовну вимогу «Укргазвидобування» до Misen Enterprises AB та ТОВ «Карпатигаз» щодо перерозподілу часток у майні спільної діяльності.
 
За повідомленням УГВ, вказаним рішенням арбітражний трибунал суттєво збільшив частку «Укргазвидобування» у спільній діяльності, зменшивши, при цьому, частку компанії Misen Enterprises AB більш ніж в два рази.
 
«Арбітражний трибунал постановив, що все майно спільної діяльності повинно бути передане у власність «Укргазвидобування», яке в свою чергу повинна виплатити суму компенсації «Карпатигаз» та Misen Enterprises AB відповідно до перерозподілених часток в спільній діяльності», — розповіла Генеральний директор АТ «Укргазвидобування» Олена Кобець.
 
Якщо сторони не зможуть узгодити оцінку самостійно протягом встановленого терміну, її визначить трибунал.
 
У першому частковому рішенні арбітраж встановив, що договір СД було порушено з боку Misen Enterprises AB, яка не повністю внесла свою частку в СД, та «Карпатигаз», яке не поставило передбачені договором вимірювальні станції.
 
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) здійснює ряд проваджень відносно порушень норм чинного законодавства при виконанні договорів про спільну діяльність.