БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниПро впровадження ІПВГ в Україні дізнавалися учасники відкритої лекції у Сєвєродонецьку

Про впровадження ІПВГ в Україні дізнавалися учасники відкритої лекції у Сєвєродонецьку

03 травня 2017
 
З чого почався, як проходить, і які вигоди має принести процес імплементації ІПВГ — Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. Саме про це дізнавалися учасники тематичної лекції 26 квітня 2017 року, яка відбулася на базі Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в Сєвєродонецьку. Лекція лише один із заходів, який розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанію на Луганщині щодо презентації громадськості результатів другого національного звіту ІПВГ в Україні та сучасного стану впровадження даної ініціативи.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Експерти від ГО «НОВА Енергія» презентували інформацію стосовно особливостей оподаткування видобувних компаній відповідно до українського законодавства, розповіли про екологічні та соціальні проблеми, пов’язані з видобуванням кам’яного вугілля в Луганській області, й можливі шляхи їх вирішення. Присутні отримали інформацію про зміст, основні механізми та головні цілі Ініціативи прозорості видобувних галузей. Реалізація ІПВГ є особливо актуальною для представників громадськості, оскільки є інструментом до отримання надійної інформації про кошти, сплачені видобувними компаніями за експлуатацію надр. З іншого боку, це і механізм контролю над урядом та бізнесом у питанні належного управління природними ресурсами.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На лекції також презентували Положення конкурсу студентських матеріалів про результати впровадження ІПВГ в Україні та раціональне управління природними ресурсами, який запроваджено в рамках всеукраїнської науково-технічної конференції «Фізико-технічні проблеми енергетики та шляхи їх вирішення 2017» на базі фізико-енергетичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. 
 
Присутні студенти вищих та спеціальних навчальних закладів були запрошені до участі у Конкурсі студентських матеріалів (статей), основними завданнями якого є:
- стимулювання молоді до дослідження проблем імплементації ІПВГ в Україні, раціонального управління природними ресурсами видобувних регіонів.
- сприяння донесенню повної та об’єктивної інформації за тематикою ІПВГ;
- збільшення обізнаності громадян за тематикою ІПВГ.
 

Прийняття студентських матеріалів в рамках Конкурсу триватиме з 28 квітня 2017 року по 07 червня 2017 року, детальну інформацію можна отримати на сайті ГО «НОВА Енергія». Лекція підготовлена в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи — ІІ впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) «ЗМФІ-ІІ» та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень.
 
 
Група у соціальних мережах: https://www.facebook.com/groups/EnergoEfficiency/
Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org
Сторінка ГО «НОВА Енергія» на facebook: https://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/?fref=ts
 
 
03 травня 2017
EITI UA