"Енергоблок" з Романом Сторожевим, президентом Асоціації «Надрокористувачі України». Співрозмовники - Петро Білян, головний редактор журналу "ЕнергоБізнес" та журналіст Олександр Куриленко.
Інтерв’ю
Сьогодні до розмови журнал «ЕнергоБізнес» запросив Романа Сторожева, засновника Асоціації «Газові трейдери України» (АГТУ). Асоціації в жовтні виповниться 20 років. За цей період ринок газу зазнав тектонічних змін, еволюція торкнулась кожного сегменту ринку, змінювались учасники і правила.
АГТУ була свідком цих змін та також оновлювалась. Як зароджувався в Україні сегмент трейдерства, як впливав російський ресурс на розвиток внутрішнього ринку та інтеграцію його до європейського ринку газу, а також про монополізм та розвиток біржової торгівлі розпитували пана Сторожева спецкореспондент журналу «ЕнергоБізнес» Алла Єрьоменко та головний редактор журналу «ЕнергоБізнес» Петро Білян.
16 грудня 2021 (Енергобізнес)
Стабільне законодавство, прогнозована політика держави та інвестиції в геологорозвідку – запорука успіху у видобутку, переконаний президент Асоціації "Надрокористувачі України" Роман СТОРОЖЕВ.
4 жовтня 2021 (Energy Club)
Сьогодні Україна, її ринок газу знаходиться в єдиній системі координат з європейським. Поки наша країна є нетто-імпортером газу, ціни на внутрішньому ринку будуть формуватися як «імпортний паритет плюс». І це аксіома, поки власний видобуток газу не перевищить внутрішнє споживання. Багатьох це лякає, адже ціни на газ в світі волатильні, а сьогодні б'ють рекорди щодня. Хтось навпаки вважає, що це стимул напрацювання таких варіантів стратегії на ринку газу, які б посилювали енергобезпеку і наближали до створення внутрішнього бенчмарка ціни на газ. За деталями ми звернулися до Романа Сторожева, управлінцю з понад 20 річним досвідом роботи в газовій сфері.
25 серпня 2020 (Energy Club)
Вже понад чотири роки в Україні проходить реформа ринку газу. Сьогодні активні процеси відбуваються в сегменті населення, для якого з серпня вже діє ринкове ціноутворення. Ринок трансформується, в суспільстві точаться палкі дискусії стосовно цін на газ як для промисловості, так і для побутових споживачів. Метою реформи є підвищення послуг та формування конкурентних цін на ринку за рахунок конкурентної боротьби серед постачальників. Чи в цьому руслі проходять зміни на ринку, як позбутись монополій та чи є незалежний арбітр на ринку? На ці теми спеціально для Energy Club ми спілкувались з Романом Сторожевим, який має значний досвід роботи на ринку постачання природного газу, а сьогодні очолює Асоціацію «Надрокористувачі України».
28 жовтня 2019 (Дзеркало Тижня)
Ціна питання — 450–1500 мільйонів доларів. Саме стільки компанії-переможці зобов'язалися інвестувати у вивчення і розробку "виграних" ними нафтогазоносних площ за перші п'ять років.
21 жовтня 2019 (Нафторинок)
18 жовтня в Комітеті Верховної ради з питань ПЕК відбувся круглий стіл на тему «Перспективи укладення Угод про розподіл продукції та їх виконання». Час, коли всі 9 угод мають бути укладені з державою безповоротно спливає: присутні на зустрічі компанії та експерти наголошують, що багато ризиків не встигнути все оформити через повільну роботу урядовців та недосконалу нормативну базу.
18 серпня 2019
ENERGY CLUB на закритій зустрічі з Головою Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком обговорили тему прозорості надрокористування.