БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаІнтерв’ю

Інтерв’ю

18.07.2023
Роман Сторожев: «20 РОКІВ АГТУ відсоює принципи вільної конкуренції на ринку газу дстоює

Сьогодні до розмови журнал «ЕнергоБізнес» запросив Романа Сторожева, засновника Асоціації «Газові трейдери України» (АГТУ). Асоціації в жовтні виповниться 20 років. За цей період ринок газу зазнав тектонічних змін, еволюція торкнулась кожного сегменту ринку, змінювались учасники і правила.

АГТУ була свідком цих змін та також оновлювалась.  Як зароджувався в Україні сегмент трейдерства, як впливав російський ресурс на розвиток внутрішнього ринку та інтеграцію його до європейського ринку газу, а також про монополізм та розвиток біржової торгівлі розпитували пана Сторожева спецкореспондент журналу «ЕнергоБізнес» Алла Єрьоменко та головний редактор журналу «ЕнергоБізнес» Петро Білян.

16.12.2021
Енергобізнес. "До того, як 5% від суми ренти не потрапляло в ОТГ – це була війна - Р.Сторожев

16 грудня 2021 (Енергобізнес)

Стабільне законодавство, прогнозована політика держави та інвестиції в геологорозвідку – запорука успіху у видобутку, переконаний президент Асоціації "Надрокористувачі України" Роман СТОРОЖЕВ.

 

04.10.2021
Energy Club. "Україна повинна створити стратегічний резерв газу і систему захисту населення на випадок форс-мажорів"- Р.Сторожев

4 жовтня 2021 (Energy Club)

Сьогодні Україна, її ринок газу знаходиться в єдиній системі координат з європейським. Поки наша країна є нетто-імпортером газу, ціни на внутрішньому ринку будуть формуватися як «імпортний паритет плюс». І це аксіома, поки власний видобуток газу не перевищить внутрішнє споживання. Багатьох це лякає, адже ціни на газ в світі волатильні, а сьогодні б'ють рекорди щодня. Хтось навпаки вважає, що це стимул напрацювання таких варіантів стратегії на ринку газу, які б посилювали енергобезпеку і наближали до створення внутрішнього бенчмарка ціни на газ. За деталями ми звернулися до Романа Сторожева, управлінцю з понад 20 річним досвідом роботи в газовій сфері.

25 серпня 2020
Міцний фундамент вільного ринку – висока конкуренція. Монополії, як і імперії, руйнуються як будинки на піску, - Роман Сторожев

 

25 серпня 2020 (Energy Club)

Вже понад чотири роки в Україні проходить реформа ринку газу. Сьогодні активні процеси відбуваються в сегменті населення, для якого з серпня вже діє ринкове ціноутворення. Ринок трансформується, в суспільстві точаться палкі дискусії стосовно цін на газ як для промисловості, так і для побутових споживачів. Метою реформи є підвищення послуг та формування конкурентних цін на ринку за рахунок конкурентної боротьби серед постачальників. Чи в цьому руслі проходять зміни на ринку, як позбутись монополій та чи є незалежний арбітр на ринку? На ці теми спеціально для Energy Club ми спілкувались з Романом Сторожевим, який має значний досвід роботи на ринку постачання природного газу, а сьогодні очолює Асоціацію «Надрокористувачі України».

22 січня 2020
РОМАН СТОРОЖЕВ: ГАЗОВИДОБУВНА ГАЛУЗЬ У 2020 РОЦІ БУДЕ РОЗВИВАТИСЯ В НЕПРОСТИХ УМОВАХ
 
22 січня 2020 (Kosatka Media)
 
Минулий рік для газовидобувної галузі запам'ятався низкою важливих подій. На платформі «ProZorro.Продажі» запущені електронні аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами; громади, на території яких видобувають вуглеводні, почали отримувати частину рентних платежів безпосередньо в свої бюджети; «Укргазвидобування» оновила стратегію по розвідці і видобутку природного газу, зосередившись на економічно вигідних виробничих проектах. Процеси трансформації галузі тривають і сьогодні. В цьому році на порядку денному стоять питання: вдосконалення правил проведення конкурсів угод про розподіл продукції; залучення міжнародних компаній до розробки надр в Україні; оновлення Кодексу про надра України та ін. Своїм баченням по реалізованих та нових ініціативах в надрокористуванні з Kosatka.Media поділився президент Асоціації надрокористувачів України Роман СТОРОЖЕВ.
 
3 грудня 2019
Аукціони чи угоди про розподіл продукції?
21 листопада 2019 (БізнесЦензор. Колонка Р.Сторожева)
 
Яка модель залучення інвестицій в газовидобувну галузь оптимальна для України?
28 жовтня 2019
Чи варто Україні чекати інвестицій у газовидобуток?

28 жовтня 2019 (Дзеркало Тижня)

Ціна питання — 450–1500 мільйонів доларів. Саме стільки компанії-переможці зобов'язалися інвестувати у вивчення і розробку "виграних" ними нафтогазоносних площ за перші п'ять років.

21 жовтня 2019
Володимир Ігнащенко: Закон «Про УРП» потребує вдосконалення

21 жовтня 2019 (Нафторинок)

18 жовтня в Комітеті Верховної ради з питань ПЕК відбувся круглий стіл на тему «Перспективи укладення Угод про розподіл продукції та їх виконання». Час, коли всі 9 угод мають бути укладені з державою безповоротно спливає: присутні на зустрічі компанії та експерти наголошують, що багато ризиків не встигнути все оформити через повільну роботу урядовців та недосконалу нормативну базу.

18 серпня 2019
Голова Держгеонадр відверто поспілкувався з учасниками ENERGY CLUB стосовно прозорості надрокористування

18 серпня 2019

ENERGY CLUB на закритій зустрічі з Головою Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком обговорили тему прозорості надрокористування.

15 липня 2019
Розподіл надр по-новому. Як Гройсман на фініші своєї роботи подякував олігархам

15 липня 2019 (Главком)

Після оголошення переможців конкурсу УРП залишилось багато запитань…