БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниВерховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3096-д про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3096-д про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування

За відповідне рішення на засіданні у вівторок проголосував 231 депутат.Згідно із законопроектом дозволяється використовувати механізм сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).
 
Крім того, усувається необхідність отримання гірничого відводу, виключаються об’єкти нафтогазовидобутку з переліку об’єктів містобудівної діяльності, скасовується обов’язкове введення родовищ у дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.
 
Згідно із законопроектом надається право нафтогазовидобувачєві після завершення періоду дослідницько-промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі аж до зміни цільового призначення і оформлення документів на право користування (зараз компанії зобов’язані зупиняти видобуток на період оформлення документів).
 
Як пропонується, зняття та перенесення ґрунтового покриву для подальшого буріння можна буде проводити без спеціального дозволу на підставі робочого проекту землеустрою.
 
Законопроектом надається надрокористувачів право на користування своєю геологічною інформацією без погодження з органами влади. Крім того, запропоновано розширити коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу (зараз таким правом володіє виключно Державна комісія України із запасів корисних копалин).
 
Як повідомлялося, в березні 2017 року Верховна Рада повернула законопроект №3096-д на доопрацювання.
 
 
19 грудня 2017
enkorr.com.ua