Остап Семерак: «Уряд спрощує умови для надрокористувачів, захищаючи інтереси держави»
04 квітня 2018
Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і № 615». Відповідне рішення було ухвалено 4 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Постанова встановлює перехідний період для надрокористувачів при проведенні процедури ОВД. Зокрема, у разі відсутності у надрокористувача результатів оцінки впливу на довкілля (ОВД), він має до 18 червня 2018 року внести до Єдиного реєстру з ОВД відповідне повідомлення про наміри здійснити таку процедуру.
«Весь відповідальний бізнес має достатньо часу, аби підлаштуватися під нове європейське законодавство. Мінприроди розуміє бізнес, вимагаємо, аби бізнес зважав на довкілля», - прокоментував рішення Уряду Міністр екології та природних ресурсів України. Він зазначив, що у якості запобіжного заходу передбачено включення до особливих умов спеціального дозволу на користування надрами вимог до надрокористувача провести процедуру оцінки впливу на довкілля протягом шести місяців, а інакше це призведе до втрати права на користування надрами.
Постанова також передбачає скасування плати за продовження дії спецдозволів на користування надрами, а також плати за приріст запасів корисних копалин при внесенні змін до спецдозволів.Ця норма внесена у постанову, зокрема, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі».
Схваленою редакцією постанови передбачено можливість внесення змін до дозволу у разі участі юридичної особи надрокористувача в іншій юридичній особі. Але підприємства державного сектору економіки захищено від виведення їхніх дозволів у приватну власність. Така зміна неможлива для надрокористувача - суб’єкта господарювання державного сектору економіки, а також підприємства, господарського товариства, у статутному капіталі якого є частка державної або комунальної власності, навіть чкщо ця частка є мінімальною (1%).
«Ці рішення покликані лібералізувати відносини в галузі надрокористування та сприяти підвищенню енергетичної незалежності держави, нарощуванню обсягів видобутку газу для населення. Ще раз повторю, що всі процедури, які пов‘язані з надрами, мають бути лібералізовані й максимально відкриті», - резюмував Остап Семерак.
Також постанова встановлює чіткі терміни інформування надрокористувача про прийняте рішення стосовно надання чи продовження строку дії дозволу, що усуває корупційні ризики та врегульовує питання подання документів для отримання спецдозволів.
04 квітня 2018
Сайт Міністерства екології та природних ресурсів