БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУкраїна досягла значного прогресу у впровадженні ІПВГ

Україна досягла значного прогресу у впровадженні ІПВГ

02 липня 2018
Правління EITI оголосило, що Україна досягла значного прогресу у впровадженні ІПВГ. Таке рішення було озвучено сьогодні під час засідання Правління EITI, яке проходить у Берліні 28 та 29 червня.
 
Нагадаємо, що впродовж 2017 року Україна проходила валідацію під час якої Міжнародний секретаріат EITI проводив оцінку результатів впровадження ІПВГ  в Україні.
 
Наталія Бойко, заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції: “ІПВГ вперше пролила світло на видобувний сектор України. Впровадження ІПВГ задало тенденцію прозорості у видобувних галузях та надало уряду і компаніям більшого розуміння того, як систематичне розкриття даних може бути корисним для всіх залучених сторін. Прогрес, якого ми досягли, надихає, проте ми маємо рухатися далі, особливо враховуючи, що Україна вже розкриває низку наборів даних онлайн. Надзвичайно важливою буде підтримка міжнародних партнерів у тому, щоб розкрити всі дані видобувних галузях в електронному режимі – щоб вони могли використовуватися всіма стейкхолдерами для кращого розуміння та управління видобувним сектором України.”
 
Оляна Валігура, регіональний менеджер по Східній Європі, Кавказу та Центральній Азії Міжнародного секретаріату EITI: “Україна є і залишається пріоритетною країною для EITI. Однак, не дивлячись на вражаючі результати України у розкритті великих обсягів інформації про доходи видобувних галузей, залишаються певні прогалини, які буде необхідно заповнити Міненерговугіллю та БГЗО для вдосконалення процесу. Ці прогалини стосуються зокрема державних компаній та розрахунків між державними компаніями і урядом, гарантій і кредитів, які надає уряд державним компаніям, та ряд невеликих питань щодо якості даних. Правління визнає, що Україна досягла значного прогресу у впровадженні EITI. Тому можна сказати, що Україна стала на рівні з іншими лідируючими країнами в Ініціативі”.
 
Олена Павленко, президент DiXi Group, заступник Голови БГЗО: “Для України, яка повинна зробити глибоку реформу видобувного сектору, дуже важливо здійснювати цю реформу в атмосфері довіри і прозорості. EITI створює таку атмосферу та формує майданчики для ведення діалогу. EITI - це абсолютно необхідний інструмент, тому нам треба його зберегти і розвивати далі”.
 
 
02 липня 2018
EITI UA