БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниЗбільшення видобутку газу є проблемою не лише наявності інвестиційного капіталу, а й можливостей для його освоєння

Збільшення видобутку газу є проблемою не лише наявності інвестиційного капіталу, а й можливостей для його освоєння

10 жовтня 2018
Збільшення видобутку газу є проблемою не лише наявності інвестиційного капіталу, а й можливостей для його освоєння. За даними ЗМІ, найбільша компанія видобувач газу в Україні - “Укргазвидобування”, попри найвищий з 2009 року добовий дебіт газу, в 2018 році не зможе виконати навіть скоригований за “програмою 20/20” показник видобутку в 15,95 млрд кубометрів.
 
Зі слів голови компанії О.Прохоренка, причиною того є цінове регулювання на роздрібному ринку, а також мала кількість нових спецдозволів на користування надрами. Водночас в “Укргазвидобуванні” повідомили, що цього року компанії вкотре не вдається освоїти кошти, передбачені інвестпрограмою - із 32 млрд грн сподіваються витратити лише 28 млрд грн. Суттєвим фінансовим ризиком для компанії також залишається розмір компенсації колишнім партнерам після розриву договору про спільну діяльність з “Карпатигаз”.
 
Рішення Стокгольмського арбітражу щодо розміру компенсації очікується до кінця року. За оцінками керівництва “Укргазвидобування”, виплати можуть скласти від декількох до кількох десятків мільярдів гривень. Тим часом, Держгеонадра активізувала підготовку до продажу 13 нових ліцензій у п’яти областях: служба звернулась до обласних рад Львівської, Луганської, Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областей з проханням погодити продаж.
 
Крім того, Держгеонадра запланувала на лютий 2019 року аукціон з продажу ліцензії на видобуток нафти і газу на Сурмачівській ділянці у Сумській області.
 
 
10 жовтня 2018
Українська енергетика