БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниДЕРЖГЕОНАДРА ПРОСИТЬ ВЛАДУ ГАЗОНОСНИХ ОБЛАСТЕЙ РОЗГЛЯНУТИ ПИТАННЯ СПЕЦДОЗВОЛІВ

ДЕРЖГЕОНАДРА ПРОСИТЬ ВЛАДУ ГАЗОНОСНИХ ОБЛАСТЕЙ РОЗГЛЯНУТИ ПИТАННЯ СПЕЦДОЗВОЛІВ

17 жовтня 2018
Полтавська облрада отримала дані щодо продажу на аукціоні спецдозволів на користування газоносними ділянками. З цією інформацією, а також із проханням розглянути ці питання на найближчих сесіях звернулася Державна служба геології та надр України.
 
Крім Полтавщини, з таким проханням звернулися до Харківської, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Харківської та Луганської областей. Загальна площа обговорюваних ділянок — 2 402,3 кв. км.
 
— Депутати обласної ради мають зважити всі «за» та «проти» стосовно ділянок, які пропонують винести на аукціони. На жаль, ніде не передбачено, щоб бюджет області отримав якийсь відсоток коштів з продажу ліцензій на користування надрами. Хоча, безумовно, проведення відкритих та прозорих аукціонів у видобувній галузі — це шлях до енергетичної незалежності України, — прокоментував голова Полтавської облради Олександр Біленький. 
 
На Полтавщині мова йде про Ватажківську і Дубрівсько-Радченківську газоносні ділянки площею 181,80 і 65,35 кв.км. відповідно. У Державній службі геології та надр України пояснюють, що з 1 січня 2019 року залишиться єдиний спосіб дати дозвіл на використання надр — лише через аукціони.
— Але ми вже зараз звертаємося з пропозицією депутатам обласних рад підтримати ділянки, які запропоновані для аукціонів. Надання таких надр у користування видобувачам дасть можливість забезпечувати енергетичну безпеку нашіої держави, а місцеві громади отримають доходи у вигляді рентних платежів. Від цього виграють і громади, і держава, — пояснив т. в. о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк.
 
Представники газовидобувної галузі теж приєднуються до прохання служби Держгеонадра і наголошують, що для збільшення видобутку українського газу та залучення інвестицій потрібні нові ділянки на користування надрами.
 
— Ми закликаємо місцеву владу відповідально поставитися до цього питання і надати погодження на запропоновані ділянки якомога скоріше. Ваше рішення є надзвичайно важливим не лише для галузі, а й для області та країни в цілому. Нові погоджені ділянки — це прихід інвесторів в областях, збільшення відрахувань до місцевих бюджетів та впевнені кроки по досягненню енергетичної незалежності нашої країни, — наголосив виконавчий директор Асоціації Роман Опімах.
 
 
17 жовтня 2018
"Полтавщина"