БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниЯ не погоджуюсь з тезою, що в Україні потрібно скорочувати видобуток із-за падіння цін на газ, - Роман Сторожев

Я не погоджуюсь з тезою, що в Україні потрібно скорочувати видобуток із-за падіння цін на газ, - Роман Сторожев

27 вересня 2019
Ми знаємо, що тренд падіння цін в Європі повязаний з боротьбою за цей ринок. Звичайно демпінг цін впливає на рентабельність видобувних компаній. Однак також є трендом в Європі- зупинка вугільних ТЕС та перехід на альтернативну енергетику та газ, який є екологічним. Якщо розглядати середньострокову перспективу, то попит на газ все рівно буде рости. 
 
Україні потрібно вкладати у видобуток, однак якщо держава не здатна управляти ефективно своїми активами, то значить їх потрібно продати!
Ми повинні підтримувати рівень видобутку і по "Укргазвидобуванню", і по"Укрнафті" навіть в таких складних цінових умовах і це завдання мінімум. Ми повинні нарощувати мінерально-сировинну базу, продавати ліцензії, щоб виробництво газу збільшувалось, а не знижувалось. Щоб через 2 роки, коли ціновий тренд піде в гору, ми не розмахували руками..".
 
☑ Щодо "сплячих" ліцензій:
Сьогодні близько - 150 таких ліцензій лише в сфері газовидобутку.
Є два шляхи як з цим боротись. Через позбавлення ліцензій через суд і виставлення їх знову на аукціон. Або ввести плату за наявність таких ліцензій. Ти можеш тримати ці ліцензії стільки завгодно, але за це ти мусиш платити. І тоді незабаром із 150 ліцензій- 140 будуть продані, а 10- продані дещо пізніше..
 
☑ Щодо впровадження угод про розподіл продукції (УРП):
Погоджуюсь з колегами, що ділянки по такому механізму мають виділятись після декількох спроб невдалих аукціонів. І лише після цього запроваджувати УРП. Все що можна продати - треба продавати як можна дорожче. Якщо це шельф, чи виснажені родовища, сланцеві колектори, де немає технологій - це УРП. Там для компаній особливий режим. Да, шельф - це "казіно", як висловились колеги, але спочатку там геологорозвідку потрібно провести. Щодо кваліфікації учасників: державі потрібно визначитись з правилами УРП. Встановити правила і їм слідувати.
 
Ввівши стимулюючу ренту для глибоких скважин - ми зараз чуємо. що її будуть відміняти. Ми спочатку йдемо одним шляхом, а тепер розвертаємось, це не логічно. Ми за ці 5 років отримали колосальний поштовх до розвитку сервісних послуг маючи ці пільги.