БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини«Укрнафта» за 2019р виплатила понад 7 млрд грн рентних платежів

«Укрнафта» за 2019р виплатила понад 7 млрд грн рентних платежів

24 січня 2020
 
ПАТ «Укрнафта» за дванадцять місяців 2019р сплатило до бюджетів усіх рівнів податків на суму 12,47 млрд грн, з них понад 7 млрд грн - рентних платежів до державних та місцевих бюджетів. Про це повідомляє пресслужба компанії.
 
Згідно з повідомленням, за грудень 2019р «Укрнафта» сплатила 506,7 млн грн рентної плати до державного та місцевих бюджетів різних рівнів за користування надрами. З них 25,3 млн грн надійшли до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу, відзначили в компанії.
 
В компанії також зазначили, найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримали бюджети Сумської (10,6 млн грн), Івано-Франківської (6,04 млн грн) і Полтавської (3,6 млн грн) областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та використовуються громадами переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проектів.
 
Олег Гез, в.о. Голови Правління ПАТ «Укрнафта», наголосив: «Наша компанія повністю виконала поточні зобов’язання зі сплати ренти, незважаючи на системні проблеми з реалізацією нашої сировини на державних аукціонах та історичну податкову заборгованість. Це було непросто, оскільки зобов'язання із виплати ренти нараховуються в момент видобутку, незалежно від того, змогли ми продати цю нафту чи ні. Однак «Укрнафта» – відповідальна компанія і ми усвідомлюємо, що ці кошти важливі для громад, в яких ми працюємо. Механізм перерозподілу надходжень від рентної плати значно збільшив можливості місцевих громад. Протягом 2019 року місцеві бюджети отримали понад 350 млн грн від рентних платежів «Укрнафти» – це дозволило їм фінансувати розвиток місцевої інфраструктури та інші соціально важливі проекти».
 
За даними Державної фіскальної служби України ПАТ «Укрнафта» у 2019р сплатило 60 млн грн в рахунок погашення простроченого податкового боргу. 
 
Нагадаємо, «Укрнафта» у 2019р збільшила газовидобуток на 80 млн куб м (8%) - до 1,2 млрд куб м.