БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУГВ планує розпочати видобуток сланцевого газу, перші свердловини пробурить до кінця І кв. 2020р

УГВ планує розпочати видобуток сланцевого газу, перші свердловини пробурить до кінця І кв. 2020р

17 лютого 2020
АТ «Укргазвидобування» до кінця першого кварталу 2020р планує пробурити перші дві свердловини для видобутку газу щільних порід (сланцевих товщ) на ліцензійній ділянці у Харківській області.
 
Про це повідомив директор з Інтегрованого газового бізнесу групи «Нафтогаз», голова правління УГВ Андрій Фаворов на прес-конференції у понеділок.
 
Він нагадав, що на сьогодні практики видобутку газу із нетрадиційних колекторів в Україні ще немає, однак запаси відповідних ліцензійних ділянок «Нафтогазу» оцінюються у 50 – 70 млрд куб м, тож «ці запаси нам потрібні».
 
За словами Фаворова, забурку свердловин планується проводити кущовим способом, тобто з одного місця. Він пояснив цей підхід тим, що запаси, як показали сейсмічні дослідження, знаходяться під болотом, поряд з річкою й заповідником, для буріння на території якого потрібен дозвіл.
 
Після отримання результатів буріння «Нафтогаз» купуватиме послуги гідрофрекінгу. «Оголосимо конкурс, придбаємо у провідних фахівців кращий дизайн гідрофрекінгу на ринку», - зазначив Фаворов.
 
Відповідно до презентації топ-менеджера «Нафтогазу», мова йде про розробку Святогірського родовища площею у 126 кв км.
 
На даний момент на ньому отримані дані про проникність, пористість та тиски покладів, виконано PLT-дослідження після ГРП, а також виконано широкоазимутальну 3D-сейсміку, обробку та інтерпретацію якої наразі здійснює Schlumberger. Довгострокові плани УГВ – пробурити на родовищі 30-60 свердловин, здійснити понад 200 операцій з ГРП.