БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниОпубліковано Постанову про внесення змін до Постанови 939 Про порядок розпорядження геологічною інформацією

Опубліковано Постанову про внесення змін до Постанови 939 Про порядок розпорядження геологічною інформацією

17 лютого 2020
Опубліковано Постанову КМУ від 29 січня 2020 р. № 64 про внесення змін до Постанови № 939 "Про порядок розпорядження геологічною інформацією".
 
Основні новації:
- розміщення у відкритому доступі протоколів затвердження запасів;
- безоплатне ознайомлення з первинною геологічною інформацією, яка отримана за державні кошти, в місцях її зберігання.
 
Розпорядником геологічної інформації, яка перебуває у державній власності, є Держгеонадра.
 
 
ПОСТАНОВА від 7 листопада 2018 р. № 939 "Питання розпорядження геологічною інформацією"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/939-2018-%D0%BF#n53
 
ПОСТАНОВА від 29 січня 2020 р. № 64 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 939"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/64-2020-%D0%BF
 
Раніше:
 
Уряд схвалив рішення, які сприятимуть оцифровуванню та відкриттю інформації про надра для всіх зацікавлених сторін. Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав на брифінгу за підсумками засідання уряду 29 січня 2020 р.
 
“Сьогодні ми прийняли на засіданні уряду два рішення, які це спрощують. З одного боку ми знімаємо останні обмеження для того, щоб первинна геологічна інформація була взагалі безкоштовною та щоб нею міг користуватися будь-хто. З іншого боку, створюємо передумови для обладнання в Державній геологічній службі дата-руму, спеціального простору і онлайн і фізично, для того, щоб будь-який інвестор, громадянин, підприємець, будь-хто зацікавлений у роботі з надрами, міг легко діставати інформацію”, - сказав Гончарук.
 
За його словами, досі багато геологічної інформації лежить у томах, не оцифрованою. Для того, щоб її отримати, необхідно було давати хабар, але тепер такого не буде.
“Геологічна інформація — це інформація про надра, про те, що знаходиться під землею, про те, що вивчено. Це все те, що потенційно може бути використано інвесторами, людьми, які хочуть заробляти на цьому гроші, хочуть видобувати корисні копалини, розробляти. Вся ця інформація має бути відкрита “, - наголосив глава уряду.