БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини«Укргазвидобування» замовить 40 операцій з ГРП за 157,5 млн грн

«Укргазвидобування» замовить 40 операцій з ГРП за 157,5 млн грн

20 березня 2020
 
АТ «Укргазвидобування» оголосило тендер на замовлення послуг з видобування газу, а саме виконання робіт з гідророзривів пластів (ГРП) на родовищах АТ «Укргазвидобування» з очікуваною вартістю 157,5 млн грн (з ПДВ). Про це повідомляється 19 березня в системі Prozorro.
 
Звернутися щодо роз’яснень по тендеру можна до 30 березня 2020р, після чого буде запланована дата аукціону. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 8 квітня 2020р.
 
За повідомлення, обсяги робіт зазначеного тендеру складають 40 свердловино-операцій. Орієнтовний початок робіт флоту ГРП запланований 15 червня 2020р а кінцевий строк завершення робіт – 15 квітня 2021р.
 
За технічним завданням закупівлі, більшість родовищ на яких планують проведення зазначених операцій, розташовані в східній частині України, відстань між ними становитиме не більше 250 км. Операції з ГРП будуть проводитися в газових і газоконденсатних свердловинах на глибинах 2000 - 5000 м з температурою до 140 °С, з використанням рідин на водній основі з різними об’ємами домішки гелю(в залежності від параметрів пласта і властивостей порід).
 
Приблизно 10 операцій планують проводити в свердловинах з ущільненими колекторами на глибинах до 5 700 м. Для таких свердловин вірогідна можливість використання гібридного дизайну ГРП і технології вибіркового ГРП, що потребує закачування рідин з підвищеною витратою, тобто необхідно передбачити можливість дооснащення флоту насосами для ГРП до 15 000 psi (1 000 атм).
 
Нагадаємо, в попередньому тендері АТ «Укргазвидобування» на проведення операцій з ГРП отримали перемогу 2 компанії: ПО «Бєлоруснєфть» та Tacrom services S.R.L.(Румінія).
 
Довідка ExPro:
 
ГРП – один з методів інтенсифікації роботи нафтових і газових свердловин і збільшення прийому нагнітальних свердловин. Метод полягає у створенні високопровідної тріщини в цільовому шарі для забезпечення притоку флюїду, що видобувається (газ, вода, конденсат, нафта або їх суміш) до вибою свердловини. Після проведення ГРП дебіт свердловини, як правило, різко зростає. Метод дозволяє «оживити» свердловини, які простоюють і на яких видобуток нафти чи газу традиційними способами вже неможливий або малорентабельний.