EnergyMeetingsOnline7. Кодекс про надра. "Сплячі" ліцензії.
14 травня 2020
EnergyMeetingsOnline7
Тема: Видобуток природнього газу в умовах падіння цін на газ
Ділимось заявами та коментарями учасників:
Роман Сторожев, президент Асоціації надрокористувачі України:
Сплячі ліцензії
Ми останнім часом не чуємо позитивних новин про те, як буде вирішуватись питання «сплячих» ліцензій, а так все бурно починалось…Говорили раніше, що і ренту введуть для «сплячих» ліцензій і механізми нарахування оплати розроблять... Нарахування ренти на «сплячі» ліцензії, - це достатньо ефективний механізм, це ресурс підтримки самого видобутку: інтенсифікація існуючих і пошук нових родовищ за ліцензіями, які не працюють ! Це ринок і у ринку повинна бути ліквідність. Ліцензія такий же товар і повинно бути право на її перепродаж.
Кодекс про Надра
Запитання Торстена Воллерта, керівника енергетичної секції групи підтримки України в ЄС до Романа Сторожева:
❓«Європейський Союз допомагає в розробці Кодексу про Надра. Скажіть як ви вважаєте це корисна допомога?
Відповідь Р.Сторожева:.
Наразі робочою групою при Мінекоенерго йде обмін пропозиціями щодо Кодексу, зокрема в питаннях імплементації європейських норм до Кодексу, директивам Європейського парламенту. Зміна керівництва Мінекоенрего дещо притормозила цей процес, одна, я вважаю, що його потрібно вже починати форсувати. Адже сьогодні криза інвестицій, і потрібно підготувати підґрунтя для інвестора .
Нагадаємо:
Наказом Мінекоенерго України N88 від 13 лютого 2020 року (https://menr.gov.ua/documents/2701.html) створено Міжвідомчу робочу групу з розроблення нової редакції Кодексу України про надра. Очолив групу заступник Міністра Володимир Головатенко.
Проект ініційовано Європейською Комісією під керівництвом Projekt-Consult GmbH у партнерстві з MinPol GmbH & amp BRDO.
Серед ключових тем: відповідність пунктів нового Кодексу директиві 94/22/ЄС Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу «Про умови надання та використання дозволів на пошук, розвідування та видобуток вуглеводнів»; Питання сфери застосування Нового кодексу про надра; Про орган ліцензування корисних копалин; Ліцензійні режими; Роль місцевих органів влади у сфері видобутку корисних копалин; Державний фонд корисних копалин; Реєстр ліцензій та інш.;
Попит на природний газ
За прогнозами, попит на газ в Європі буде на 50 млрд.куб.м. менший ніж в мин.році. 40 млрд. буде недопоставлено, а 10-15 млрд куб.м буде закачано в сховища (ПСГ). В зимку ми ввійдемо з сховищами заповненими по всій Європі і в Україні. Ціна на газ в найбл. 2 роки не буде рости. Навпаки, розглядаються деякими країнами сценарії дотування газовидобувної галузі.
Виступи учасників за посиланням:
https://bit.ly/3dHvpl9