БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниМінеконерго прийняло новий спрощений порядок користування Геокаталогом запропонований Держгеонадрами

Мінеконерго прийняло новий спрощений порядок користування Геокаталогом запропонований Держгеонадрами

18 травня 2020
 
Міністерство енергетики та захисту довкілля погодило концепцію Порядку користування Каталогом геоінформації, запропоновану Державною службою геології та надр. Відповідний проєкт Наказу Мінекоенерго «Про затвердження Положення про Каталог відомостей про геологічну інформацію» направили на погодження кількома урядовими установами, повідомляють у пресслужбі відомства.
 
За повідомленням, з текстом змін можна ознайомитись за посиланням. Порядок встановлюватиме правила взаємодії суб’єктів надрокористування у частині формування, ведення та надання інформації із Каталогу.Це нововведення прискорить комунікацію між власниками чи репозитаріями знань та потенційними інвесторами, зазначили у держслужбі.
 
«У рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування ми прибираємо штучні перепони та спрощуємо доступ до геологічної інформації, але, водночас, пам’ятаємо про безпеку та захист даних: положення користування Каталогом врегулюють взаємовідносини між користувачами, власниками та розпорядниками геологічних даних, та дозволять систематизувати відомості про наявну інформацію, — пояснює голова Держгеонадр Роман Опімах. — Інформація у Каталозі є відкритою і доступною, а усі відомості Каталогу надаватимуться користувачам на безоплатній основі».
 
За словами Романа Опімаха, нові положення врегулюють питання захисту даних від несанкціонованого доступу, розмежують відповідальність сторін, що взаємодіють під час обміну геологічною інформацією. Одне з ключових завдань створення порядку користування Каталогом — забезпечити ретельний моніторинг дій з даними та спростити доступ до геопросторових даних із використанням зручних та інтуїтивно зрозумілих інтерфейсів.
 
Крім того, ДНВП «Геоінформ» розпочало опублікування протоколів затвердження запасів та ресурсів корисних копалин на сайті підприємства. Наразі опубліковано вже 197 протоколів, дані оприлюднюють у рамках політики відкритості та прозорості, що реалізують спільно із Міністерством енергетики та захисту довкілля України.