БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниEnergy Community пропонує продавати газ «Укргазвидобування» для потреб населення на майданчику УЕБ

Energy Community пропонує продавати газ «Укргазвидобування» для потреб населення на майданчику УЕБ

20 травня 2020
 
Секретаріат Енергетичного Співтовариства пропонує з початку липня продавати природний газ, який видобувається «Укргазвидобування» та може бути спрямований на забезпечення потреб населення без обов’язкового продажу НАК «Нафтогаз України», реалізовувати різним учасникам ринку на майданчику «Української енергетичної біржі».
 
Відповідна позиція Енергетичного Співтовариства була озвучена 19 вересня під час засідання парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП.
 
«Energy Community було запропоновано здійснювати продаж цього ресурсу на «Українській енергетичній біржі», щоб всі учасники ринку могли отримати безперешкодний доступ до нього та забезпечувати населення газом за реальними конкурентними цінами», - зазначається у повідомленні.
 
В Секретаріаті зазначили, що відповідно до законодавства, яке регламентує ПСО на ринку газу, з 1 липня «Укргазвидобування» більше не буде зобов’язана продавати газ для потреб населення «Нафтогазу», а лише газ, який необхідний для забезпечення потреб теплокомуненерго. Пропозицію реалізації газу через УЕБ підтримали всі постачальники газу населенню.
 
«Такий крок дозволить сформувати в Україні реальні цінові бенчмарки на вільному біржовому ринку природного газу, які можуть застосовуватися при визначенні цін для сегменту ТКЕ, що залишається під ПСО ще на рік, а не використовувати формули, як зараз, що не відображають реальний рівень цін», - зазначили в Секретаріаті.
 
Energy Community також презентували механізм проведення спеціалізованих аукціонів з продажу газу для потреб ТКЕ, де «Нафтогаз» виконуватиме роль гарантованого постачальника, якщо їх не знайдеться на ринку.
 
Як повідомляло агентство ExPro, з 2020р «Українська енергетична біржа» більш, ніж втричі збільшила обсяги торгівлі газом, заявляє про свою готовність запустити торгівлю стандартними контрактами в режимі добового балансування та декларує курс на поступовий перехід до торгівлі відповідно технологій європейських бірж.
 
20 травня 2020