БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниМінекоенерго подало на погодження нову методику обрахунку вартості спецдозволів

Мінекоенерго подало на погодження нову методику обрахунку вартості спецдозволів

21 травня 2020
 
За повідомленням, для уникнення спекуляцій з визначенням розміру збору за надання спеціальних дозволів на користування надрами, за ініціативою Міністерства енергетики та захисту довкілля була розроблена нова Методика їх обрахунку. Проєкт підготували фахівці Державної служби геології та надр України, після чого він пройшов обговорення із суб‘єктами ринку. Низку зауважень та коментарів, що надали надрокористувачі було враховано і внесено відповідні зміни до документу.
 
Підписаний в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольгою Буславець проект нової Методики обрахунку, передали на погодження урядових органів, перед винесенням на розгляд Кабміну.
 
«Нова Методика базується на об’єктивних показниках вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що обраховується. Такий підхід створить умови для об‘єктивного та прозорого обрахунку і дозволить ліквідувати шпарини для спекуляцій», — зазначила Ольга Буславець.
 
«Ми спільно із Міністерством плідно працюємо над забезпеченням прозорих та чесних правил гри для усіх суб’єктів галузі, новий підхід до обрахунку вартості спецдозволів відповідає базовим принципам політики відкритих дверей у сфері надрокористування», — додав голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.
 
Як повідомили у Держгеонадрах, з текстом змін можна ознайомитися за посиланням. Крім того, наразі триває робота над тим, щоб найближчим часом запрацював прозорий та об’єктивний обрахунок вартості спецдозволів через зручний електронний калькулятор.