БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини«Чорноморнафтогаз» звернувся до прокуратури через продаж українського газу в Криму

«Чорноморнафтогаз» звернувся до прокуратури через продаж українського газу в Криму

25 травня 2020
 
Генеральний директор ДАТ «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова звернулася до СБУ та прокуратуру Криму з проханням розібратися з фактом продажу російською владою газу, що знаходиться на балансі Глібовського ПСГ. Про це повідомляє портал Крим.Реалії.
 
За даними порталу, природний газ, який було виставлено на аукціоні в анексованому Криму, декілька років назад видобули на Стрілковому родовищі у Херсонській області, а пізніше реверсом закачали до Глібовського ПСГ.
 
Пізніше підконтрольним Росії судом в Криму цей газ було визнано «федеральною власністю».
 
У прокуратурі АРК повідомили, що епізод з продажем газу з Глібовського родовища було долучено кримінального провадження, яке було відкрито раніше по факту незаконного заволодіння майном «Чорноморнафтогазу» у 2014р.
 
Довідка:
 
ДАТ «Чорноморнафтогаз» у 2013р видобуло 2,4 млрд куб. м газу. Після анексії Росією Криму в 2014р самопроголошена влада оголосила власністю Криму континентальний шельф півострова, а також майно ДАТ «Чорноморнафтогаз», і заявила про створення підприємства «Чорноморнафтогаз», яке на початку 2018р було реорганізовано у державне унітарне підприємство.
 
НАК «Нафтогаз України» у лютому подала до Гаагського арбітражного трибуналу оновлену оцінку збитків на рівні $8 млрд, які компанія понесла у результаті анексії Криму Росією та захоплення низки активів «Чорноморнафтогазу» - бурових установок, газотранспортної системи, флоту та коштів. На остаточне рішення у справі Україна очікує у першій половині 2020р.
 
Протягом останніх двох років в Україні було ухвалено три закони, які було направлено на нормалізацію діяльності «Чорноморнафтогазу», кредиторська заборгованість якого на початок 2014р складала близько 12 млрд грн, й протягом 5 років щодо стягнення 560 млн грн боргів кредитори отримали позитивні рішення суду.