БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниДержгеонадра виставило на аукціон Будищансько-Чутівську нафтогазову ділянку, право на розробку якої належало раніше Нафтогаз України

Держгеонадра виставило на аукціон Будищансько-Чутівську нафтогазову ділянку, право на розробку якої належало раніше Нафтогаз України

4 червня 2020
Державна служба геології та надр України розпочала прийом заявок для участі в електронних торгах на отримання спецдозволу на геологічне вивчення, у тому числі ДПР, з подальшим видобуванням по Будищансько-Чутівській площі, в Полтавській області. Аукціон призначено на 31.08.2020 р.
 
Як зазначають у Службі, ділянка знаходиться у добре розвиненому нафто-газовидобувному регіоні із розгалуженою інфраструктурою. Обліковані запаси нафти на об‘єкті становлять 2730 тис т, газу — 856 млн м куб. Початкова вартість лоту — 81 560 800 грн.
 
«Це унікальна інвестиційна пропозиція, перспективні ресурси нафти на ділянці складають приблизно два мільйони тонн, а газу — більше 20 млрд м куб. Переконаний, що залучення інвестицій у розробку Будищансько-Чутівської площі матиме дуже позитивні наслідки для розвитку видобувної галузі в цілому, та стане поштовхом до економічного розвитку регіону зокрема», — відзначив голова Держгеонадр Роман Опімах.
 
Долучитись до аукціону можуть також іноземні компанії: віднедавна вони мають право змагатися за спецдозвіл без попередньої реєстрації юридичної особи в Україні. Конкурентна боротьба проходитиме на майданчику публічних закупівель ProZorro. Продажі.
 
Нагадаємо, Будищансько-Чутівська площа була номінована та розміщена у Інвестиційному Атласі Держгеонадр на початку травня 2020р за бажанням представників бізнес-спільноти.
 
Також в Деджгеонадрах зауважили, що 6 липня відбудеться перший у цьому році аукціон по вуглеводневих ділянках.
 
Як повідомлялось раніше:
 
В 2017 році вийшло рішення Апеляційного адміністративного суду Києва, яке позбавляє НАК «Нафтогаз України» права на розробку Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писарівської газоносних площ, призведе до значних втрат держбюджету та місцевих бюджетів Полтавської області протягом найближчих років.
 
Позбавлення Нафтогазу права розробки зазначених ділянок фактично означатиме зрив виконання урядової програми 20/20. Внаслідок позбавлення Нафтогазу спецдозволів на розробку нафтогазоносних ділянок держава недоотримає близько 150 млрд грн рентних платежів
 
За період дії спеціальних дозволів на зазначених ліцензійних ділянках планувалось видобути 69,6 млрд куб. м газу та 10,7 млн т нафти і газового конденсату. Відповідно, лише рентні платежі до Державного бюджету мали скласти більше 148 млрд грн. Більше 7,4 млрд грн мало надійти до місцевих бюджетів Полтавської області.
 
За 5 років підготовки цих територій до видобутку Нафтогаз інвестував у розвідувальні та підготовчі роботи близько 800 млн грн. Плани на 2017 рік передбачали інвестування ще 1,1 млрд грн. Внаслідок рішення суду ці кошти можуть бути втрачені компанією. Нафтогаз звертає увагу на небезпеку повернення до практики непрозорого розподілу відібраних у державних компаній ділянок між приватними структурами. За наявною інформацією, певні приватні компанії вже підготували заявки на відібрані у Нафтогазу ділянки.
 
Анулювання спецдозволів на користування надрами Нафтогазу здійснено з ініціативи Державної служби геології та надр України, до якої з відповідним клопотанням у 2016 році звернулися депутати Полтавської облради, підтримані народним депутатом Сергієм Капліним. При цьому Держгеонадр призупинила дію спецдозволів без перевірки, передбаченої нормативними документами, грубо порушивши встановлену процедуру. Заява до суду, підписана колишнім виконуючим обов’язки голови Держгеонадр Миколою Бояркіним, була передана за день до його звільнення, а судовий збір за Держгеонадра сплатила невстановлена фізична особа.
 
Довідково: Нафтогаз отримав спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними ділянками надр у 2011 та 2012 роках. У 2012-2013 роках проводилися пошуково-розвідувальні роботи. На балансі Нафтогазу знаходяться 3 продуктивні свердловини. В результаті пошуково-розвідувальних робіт на ліцензійних ділянках було відкрито 2 газових і 1 нафтове родовище.
 
Здійснення капітальних інвестицій у 2013-2016 роках було унеможливлене через несвоєчасне затвердженням Урядом фінансових планів компанії. Згідно постанови КМУ від 3 жовтня 2012 року № 899, суб’єкти господарювання державного сектора економіки у разі незатвердження річних фінансових планів у встановленому порядку не можуть здійснювати капітальні інвестиції. При цьому фінансові плани Нафтогазу затверджувались Урядом: на 2014 рік – 24.12.2014 р., на 2015 рік – 23.12.2015 р., на 2016 рік – 30.11.2016 р.
 
У 2016 році Нафтогаз уклав угоду з Укргазвидобуванням щодо розробки ліцензійних ділянок, яка дозволяла розпочати видобуток незалежно від строку затвердження фінансового плану Нафтогазу. Саме після цього почались дії, спрямовані на вилучення у Нафтогазу спеціальних дозволів. 
 
Прес-реліз Нафтогазу : https://bit.ly/3czalMu