БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниВ «Держгеонадрах» готові підготувати фінальний варіант оновленого Кодексу про надра України

В «Держгеонадрах» готові підготувати фінальний варіант оновленого Кодексу про надра України

15 липня 2020
 
Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) готова взяти на себе відповідальність і підготувати фінальний текст Кодексу та передати його на затвердження європейським партнерам, аби прискорити процес завершення відповідного законопроекту, роботу над яким призупинено, повідомляє пресслужба відомства.
 
Як повідомляють в Службі, готовий текст нової редакції Кодексу планували завершити ще навесні та передати на розгляд парламенту. Провели низку робочих зустрічей за участі представників Міністерства енергетики, Федерації роботодавців України, народних депутатів, експертів галузі, профільних бізнес-асоціацій. Згодом напрацювання передали європейцям, які мали завершити документ, але через covid-19 та обмежувальні карантинні заходи процес зупинився. Тож голова Держгеонадр – Роман Опімах, виступив з ініціативою виконати усю необхідну роботу, аби фіналізувати довгоочікуваний документ.
 
Нагадаємо, робоча група, яка працювала над Кодексом і до якої входили представники Держгеонадр, погодила низку ключових пунктів, як то надання спеціальних дозволів за результатами прозорих аукціонів, лібералізація обігу ліцензій, оцифровування усієї первинної геологічної інформації та безкоштовний доступ до неї, строки дії ліцензій на геологічне вивчення та видобування, — оновлені правила роботи ринку обговорювали із надрокористувачами та врахували їх зауваження.
 
В Держгеонадрах запевняють, якщо вони отримають мандат на завершення робочої редакції Кодексу, вже за два місяці у гравців ринку з’явиться надія побачити чіткі правила, які врегулюють взаємодію між усіма учасниками галузі.