БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУГВ не погодили наміри в ОВД з буріння 11 газових свердловин через карантин

УГВ не погодили наміри в ОВД з буріння 11 газових свердловин через карантин

5 серпня 2020
В УГВ відзначають, що з цієї причини щодоби компанія потенційно втрачає близько 1 млн куб м газу та недоотримує прибуток, який є джерелом для сплати податків і дивідендів до бюджету України.
 
Зокрема, в межах проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) «Укргазвидобування» виконало всі передбачені законодавством дії. Так, ще у лютому-березні 2020р компанія підготувала всі необхідні документи в межах розпочатих процедур ОВД і передала їх на розгляд уповноважених органів.
 
Утім, враховуючи ситуацію, спричинену коронавірусом, а також недосконалість чинного законодавства у сфері проведення ОВД, впродовж кількох місяців компанія не може отримати відповідних висновків, які би дозволяли розпочати роботи на низці нових об’єктів.
 
Наприкінці червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3438, який мав врегульовувати ситуацію. Із прийняттям і підписанням документу мала би поновитися заблокована з початку карантину процедура ОВД.
 
Але на практиці, відповідно до нового закону, УГВ вимушене повторно подавати оголошення про початок громадських обговорень в межах раніше підготовлених і оприлюднених звітів з ОВД, що призведе до суттєвого збільшення строків відтермінування початку робіт. Отримання висновків вимагатиме ще принаймні 75 днів.