БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниАсоціація "Надрокористувачі України" приєдналась до профільних асоціаціїй, які зробили заяву до НКРЕКП відтермінувати на рік введення плати за нейтральність балансування

Асоціація "Надрокористувачі України" приєдналась до профільних асоціаціїй, які зробили заяву до НКРЕКП відтермінувати на рік введення плати за нейтральність балансування

12 серпня 2020
 
Профільні асоціації ринку природного газу України звернулися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021р) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування. Також у зверненні учасники ринку просять Регулятора спільно з ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), замовниками послуг і профільними асоціаціями удосконалити методику розрахунку й підходи в нарахуванні цієї плати.
 
Серед учасників звернення Асоціація газовидобувних компаній України, Асоціація «Газові трейдери України», Асоціація надрокористувачів України спільно з Американською торгівельною палатою Європейською бізнес асоціацією.
 
З березня 2020р плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС, вже нараховується замовникам послуг транспортування, але поки що носить інформативний характер. З 1 жовтня ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС.
 
«Учасники ринку стурбовані через отримання необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцію до їх щомісячного зростання та незрозумілу методику розрахунку. До слова, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні фактично дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування», - зазначається у зверненні.
 
У зверненні асоціації повідомляють, що додаткове фінансове навантаження в умовах кризи, пандемії COVID-19 та рекордно низьких цін на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки.
 
З цією метою профільні асоціації закликають Регулятора відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування і паралельно удосконалити методику розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку.