БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниНа Стрілковому газовому родовищі планують пробурити ще 3 свердловини

На Стрілковому газовому родовищі планують пробурити ще 3 свердловини

2 вересня 2020
ДАТ «Чорноморнафтогаз»( входить до групи Нафтогаз) розглядає можливість буріння ще 3-ох свердловин на Стрілковому газовому родовищі (шельф Азовського моря), в межах Арабатської стрілки що у Херсонській області. Про це повідомила генеральний директор «Чорноморнафтогазу» Світлана Нєжнова.
 
Як повідомлялось у пресслужбі Нафтогазу, у серпні цього року, було успішно завершено буріння свердловини №87 на Стрілковому родовищі з похило-скерованим профілем (практично горизонтальним) з кутом нахилу 81 градус з відходом у бік моря 539м та глибиною до 870м.
 
Початковий дебіт свердловини склав 15 тис куб м на добу, що є досить непоганим результатом з урахуванням незначної глибини, конструктивної особливості та застарілості родовища. Бурові роботи були завершені з випередженням строків за 29 днів, які здійснювала філія «Укргазвидобування» - Бурове управління «Укрбургаз» з допомогою бурового верстату вантажопідйомністю 225т .
 
Наразі пробурена свердловина експлуатується в тестовому режимі, очікується робочий дебіт на свердловині до 20 тис куб м на добу. Та планується введення її в експлуатацію до опалювального сезону для забезпечення населення Генічеська та Генічеського району газом.
 
Також Світлана Нєжнова відзначила, що зазначена свердловина пробурена вперше після 37-ної перерви, та є важливим кроком для підвищення енергонезалежності Генічеська та Генічеського району, які не з'єднані з магістральною газотранспортною системою України.
 
Вона зауважила, що видобувні запаси на Стрілковому родовищі становлять близько 900 млн куб м, і вилучення цих залишкових запасів планується саме за допомогою освоєння свердловини №87, та буріння в подальшому нових, відповідно до уточненого проекту розробки родовища.
 
Довідка ExPro:
 
Стрілкове газове родовище розташоване на Арабатській стрілці на відстані 44 км від м Генічеськ. Родовище відкрито у 1964р, введено в розробку на береговій частині у 1976р, де пробурили 3 свердловини (№5, 10, 14). А розробка прибережної частини родовища здійснювалась за допомогою двох морських платформ СМП-112 (1981р) і МСП-115 (1983р) кущовим методом з чотирьох експлуатаційних свердловин на кожній. Платформи з’єднані з береговим комплексом підводним газопроводом.
 
На сьогодні розробка родовища здійснюється 3-ма свердловинами: №80, 81, 82 (МСП-112). Початкові запаси родовища складають 3,755 млрд куб м газу.