БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниПредставники Нафтогазу та Держгеонадр провели нараду щодо розробки нафтогазових ділянок шельфу Чорного моря

Представники Нафтогазу та Держгеонадр провели нараду щодо розробки нафтогазових ділянок шельфу Чорного моря

2 вересня 2020
 
Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) і Група Нафтогаз в рамках співпраці з метою нарощення мінерально-ресурсної бази України та збільшення видобутку вуглеводнів, провела робочу нараду щодо шляхів зменшення ризиків для інвестора у розробці шельфу Чорного моря, повідомляє пресслужба відомства.
 
Зокрема, під час робочої наради за участі головного виконавчого директора Нафтогазу Отто Ватерландера, радника голови правління Нафтогазу Олени Зеркаль та директора дивізіону «Розвідка та видобування» АТ «Укргазвидобування» Олександра Романюка, сторони обговорили подальшу підготовку до початку розробки вуглеводневих ділянок на континентальному шельфі Чорного моря. Питання безпеки для інвестора та геологічні ризики є ключовими для реалізації таких капіталомістких проєктів.
 
«Ми усвідомлюємо необхідність гарантувати інвестору можливість безпечно вкладати гроші в українське видобування і постійно працюємо над удосконаленням законодавчих механізмів, — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Водночас, на порядку денному також лишається питання захисту ресурсної бази України на територіях, тимчасово непідконтрольних Україні. Наразі були досліджені можливості забезпечити такі гарантії, аби пропозиції на шельфі Чорного моря були привабливими для інвестора. Успіх проєктів на офшорних ділянках важливий і для держави, і для компанії, яка долучиться до розробки, і для Служби як регулятора галузі».
 
До зустрічі також долучився Голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич, який наголосив на готовності надати експертну підтримку підприємства у цьому процесі. Нагадаємо, «Надра України» володіють трьома спецдозволами на шельфі Чорного моря.