БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниСтратегічні напрями для збільшення запасів вуглеводнів Нафтогазу не змінилися, - нарада у прем'єра

Стратегічні напрями для збільшення запасів вуглеводнів Нафтогазу не змінилися, - нарада у прем'єра

9 вересня 2020
 
Група Нафтогаз представила прем’єр-міністру України Денису Шмигалю стратегічні напрями і проекти видобутку природного газу, серед яких уже традиційно основними є перспективи освоєння глибоких горизонтів, покладів нетрадиційного газу у щільних породах та Чорноморського шельфу. Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.
 
Учасниками обговорення також стали керівники міністерств, інших центральних органів влади і народні депутати України.
 
В Нафтогазі зазначили, що Група працює над збільшенням ресурсної бази за рахунок розвідки нових ділянок, отриманих на конкурсах та аукціонах, а також за рахунок розкриття потенціалу нових проектів. Та готова реалізовувати пілотні проекти в нових напрямках видобутку і знижувати їх ризики для всього ринку, як державна компанія і лідер газовидобувної галузі. Зокрема, учасникам зустрічі презентували перспективи освоєння глибоких горизонтів, покладів нетрадиційного газу у щільних породах та Чорноморського шельфу.
 
Також на презентації акцентували, що в умовах єкономічної кризи, галузь та група Нафтогаз, як вагома її складова, потребує неабиякої підтримки держави, а саме:
 
  •  Погодження умов УРП за 4-ма ділянками;
  •  Доступ до Юзівської ділянки;
  •  Видання Нафтогазу спеціальних дозволів на шельфі Чорного моря, для проведення геологорозвідувальних робіт;
  •  Продовження дії стимулюючої ренти для видобутку з традиційних покладів газу для нових свердловин на перші 5 років роботи, та спрощення дозвільної процедури;
  •  Запровадження стимулюючої ренти для видобутку газу щільних порід;
  •  Зменшення навантаження на Нафтогаз щодо сплати дивідендів, які складають 90-95%;
  •  Прийняття законодавчих змін, щодо спрощення доступу до земельних ділянок з метою проведення розвідувальних робіт та доступу до існуючих свердловин;
  •  Виключення АТ «Укргазвидобування» з під дії закону України «Про публічні закупівлі».
«Для України власний газовидобуток має стати основою енергонезалежності. Сьогодні ми маємо безперешкодний доступ до ринку газу ЄС, що також сприяє диверсифікації джерел енергоносіїв. Але на нарадах у Президента ми неодноразово порушували питання підвищення власного видобутку. Треба провести відповідну розвідку, закінчити вже частково виконані розвідувальні плани та оперативно почати видобуток. Зі свого боку уряд докладає для цього максимум зусиль, розраховуємо також на відповідні законодавчі ініціативи народних депутатів. Впевнений, спільно нам вдасться провести необхідні роботи та швидко підвищити енергонезалежність України», — повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.
 
«Україна має перспективи, щоб перейти від стагнації до зростання видобутку. Та нові напрями і проекти, які можуть забезпечити такий результат, несуть у собі значні ризики, потребують значних інвестицій, нових технологій і експертизи. Ми, як компанія, що захищає інтереси України, готові брати на себе відповідальність, досліджувати і відкривати ці можливості для всієї галузі і для країни. Але їх успішна реалізація потребує проактивної позиції з боку держави, нашої спільної роботи», — зазначив Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України».
 
9 вересня 2020