БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниНафтогаз запустив нову надглибоку свердловину на Комишнянському родовищі з добовим дебітом 170 тис куб м

Нафтогаз запустив нову надглибоку свердловину на Комишнянському родовищі з добовим дебітом 170 тис куб м

12 жовтня 2020
 
Група Нафтогаз, в рамках продовження розвитку напрямку розробки глибоких горизонтів українських надр, завершила буріння чергової надглибокої свердловини №58 на Комишнянському родовищі у Полтавській області. Про це повідомляє пресслужба компанії.
 
Пробуривши зазначену свердловину глибиною 6040м, було отримано значний приплив вуглеводнів – понад 170 тис куб м газу на добу, зауважили в Нафтогазі.
 
В пресслужбі відзначили, що Комишнянське родовище є складним за геологічною будовою і визначається глибоким заляганням продуктивних горизонтів. Його запаси сягають близько 8 млрд куб м газу. Протягом року компанія завершила буріння трьох глибоких свердловин на родовищі, останньою з яких є експлуатаційна свердловина №58.
 
«На глибинах більше 5 тис м Україна має значний потенціал з видобутку вуглеводнів. Тому ми розглядаємо глибокі горизонти як один із стратегічних напрямів для пошуку нових покладів та нарощення запасів газу. Проте буріння свердловин на значних глибинах пов’язане з підвищеними ризиками: як геолого-технічними, так й економічними. Нова свердловина вчергове довела, що спеціалісти Нафтогазу мають необхідний досвід та експертизу для досягнення мети. Разом з тим компанії необхідні стимулюючі рішення з боку держави та інвестиції», – прокоментував Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».
 
За повідомленням, буріння свердловини виконували силами власного бурового підрядника «Укрбургаз» із залучення нового бурового верстату китайського виробництва HongHua, придбаного у 2018 р. Швидкість буріння нової свердловини становила більше 830 м/верстато-місяць, що дозволило пробурити її з випередженням в 41 добу.
 
Також в пресслужбі відзначили, що Комишнянське родовище перебуває в активній стадії розробки. Наразі вже розпочали буріння ще однієї нової свердловини, а в планах на найближчі півроку – ще дві.
 
Довідка ExPro: 
 
Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області. Його відкрили у 1984 р та ввели в експлуатацію в 1995 р. У 2018 році на родовищі провели сейсморозвідувальні 3D дослідження. Наразі найбільша нафтосервісна компанія Schlumberger здійснює обробку та інтерпретацію отриманих даних. На даний час на родовищі експлуатується 11 свердловин, добовий відбір з яких становить біля 1 млн куб м газу.