БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУряд затвердив постійний порядок продажу спецдозволів на онлайн-аукціонах

Уряд затвердив постійний порядок продажу спецдозволів на онлайн-аукціонах

27 жовтня 2020
Кабінет Міністрів України затвердив новий постійний порядок продажу спецдозволів на користування надрами на електронних аукціонах, про це повідомляє пресслужба Державної служби геології та надр України (Держгеонадр), посилаючись на відповідну постанову КМУ від 23 вересня 2020 р. № 993.
 
За новими правилами усі спеціальні дозволи на ділянки надр надаються за результатами відкритих електронних торгів, умови проведення яких чітко визначені положеннями документу.
 
В Держгеонадрах звертають увагу на деякі процедурні доопрацювання, які було внесено до редакції постанови за підсумками аналізу проведених торгів протягом останніх двох років. Так у випадку відмови переможців (першого та другого місця) від отримання дозволу за результатами перших торгів, розмір гарантійного внеску для лоту на повторних аукціонах зростає з 20% до 40% початкової ціни, яка дорівнює першій початковій ціні такого лоту. Також початкова ціна лоту повторних аукціонів з продажу підземних вод (у тому числі мінеральних) становитиме 100% початкової ціни цього лоту. Разом з тим такі дозволи не виноситимуться, на торги із покроковим зниженням ціни через природньо обмежений попит та конкуренцію.
 
Також у відомстві відзначили, що в останній редакції постанови вдалося скоротити проміжок часу на надання спецдозволу Держгеонадрами із 40 до 30-ти робочих днів. У свою чергу, Міндовкілля оприлюднюватиме свої рішення щодо розгляду аукціонних пропозицій, які надходитимуть йому на погодження