БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниЗапаси газу з ущільнених колекторів родовищ на сході України складають 100 млрд куб м - «ДТЕК Нафтогаз»

Запаси газу з ущільнених колекторів родовищ на сході України складають 100 млрд куб м - «ДТЕК Нафтогаз»

24 листопада 2020
За повідомленням, опираючись на дані Державного балансу, запаси газу ущільнених пісковиків діючих родовищ лише у межах східного нафтогазоносного регіону становлять 100 млрд куб м, з яких майже половина залягає на глибині більше 5000 м. Ці поклади характеризуються низькою пористістю і проникністю, тому їх розробка потребує нових технологій та сучасного обладнання, стверджують у компанії «ДТЕК Нафтогаз».
 
За чинних ставок ренти видобуток газу з ущільнених колекторів є економічно недоцільним, наголошують експекрти. Тому для реалізації таких проєктів надзвичайно важливим є належне державне стимулювання. За розрахунками «ДТЕК Нафтогаз», розробка ущільнених пісковиків можлива за умови впровадження ставки ренти 1,25% для видобутку газу і 2% – для нафти і конденсату разом з податковими канікулами на 2 роки.  
 
Крім того, необхідно впровадити низку інших стимулюючих заходів: переглянути і скоротити критерії визначення запасів ущільнених пісковиків; визначати, чи дійсно запаси належать до цієї категорії, на основі сукупності критеріїв та геолого-фізичних характеристик. Також важливо розробити інструкції ДКЗ щодо методики визначення запасів ущільнених колекторів, їх затвердження і постановки на баланс; встановити перелік документів для підтвердження базового і додаткових обсягів видобутку.
 
«В результаті впровадження таких стимулів для розробки ущільнених пісковиків, Україна зможе додатково отримати щонайменше $4 млрд інвестицій, понад 1 млрд дол. податків та ренти і видобути понад 47 млрд куб м газу. Це важливий крок у напрямі заміщення імпорту газу власним ресурсом та досягнення енергонезалежності України», – зазначила менеджер з регуляторної політики «ДТЕК Нафтогаз» Юлія Боржемська.