БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниДержгеонадра оприлюднили оновлені дані для визначення вартості спецдозволу

Держгеонадра оприлюднили оновлені дані для визначення вартості спецдозволу

13 січня 2020
Початкова вартість спеціального дозволу, що виставляється на аукціон, визначається за Методикою,
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-metodiki-viz-a915    затвердженою постановою Кабінету Міністрів України. Формула базується на об’єктивних показниках вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що обраховується.
 
Відповідно до пункту 4 Методики Державна служба геології та надр України щоквартально затверджує та оприлюднює ціни одиниць товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що формуються на основі інформації Державної податкової служби України та Державної комісії України по запасах корисних копалин.
https://www.geo.gov.ua/wp-content/uploads/2020/11/%D0%A6%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%97.pdf
 
 
«Держгеонадра та Податкова служба в установленому порядку забезпечують щоквартальний обмін інформацією, необхідною для розрахунку початкової ціни продажу на аукціоні спецдозволу на право користування надрами. Якщо дані щодо вартості певних корисних копалин у податковій за останній звітній період відсутні, ДКЗ надає ціну товарної продукції Держгеонадрам», — пояснив голова Служби.
 
У випадку, якщо з дати затвердження запасів корисних копалин родовища або ділянки надр (окрім нафтогазоносних) до дати розрахунку початкової ціни дозволу пройшло не більше року, застосовується ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства, яка була визначена під час затвердження цих запасів.
 
«Розрахунок стартової вартості спецдозволу за прозорою та зрозумілою методикою, а також діджиталізація сервісів, серед яких і онлайн-калькулятор, покликані нівелювати суб’єктивність і вибірковість у роботі Служби. Наша мета – подолати корупцію та відновити довіру до державного органу», – наголосив Роман Опімах.
 
Державна служба геології та надр України презентує сучасні цифрові рішення – системно оголошує електронні аукціони з продажу спеціальних дозволів, оцифровує геологічну інформацію, впровадила онлайн-запис на консультації в Єдиному вікні надрокористувача.
 
Нагадаємо, на сайті ДНВП «Геоінформ» доступний онлайн-калькулятор з визначення орієнтовної початкової вартості спецдозволів для е-аукціону чи розміру збору за надання спецдозволу без аукціону.