БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниНафтогаз запустив у роботу перше родовище газу щільних порід - Святогірське

Нафтогаз запустив у роботу перше родовище газу щільних порід - Святогірське

14 січня 2021
Щоб зробити можливим цей запуск, фахівці з Групи Нафтогаз, крім вводу в експлуатацію нової сучасної УПГ яка може переробляти 1 млн куб м газу за добу, ще й спорудили 26 км газопроводу та підключили до неї три свердловини. Їх особливість у тому, що вони пробурені у так звані нетрадиційні щільні колектори. Тобто, у породи з низькою проникністю, з яких видобувати газ набагато складніше. Але можливо, якщо застосовувати сучасні технології та спеціалістів міжнародного рівня.
 
Для подальшого розкриття потенціалу родовища компанія провела широкоазимутальні 3D-сейсмічні дослідження. Наразі, з використанням цих даних, ведеться буріння ще однієї свердловини у так званій  точці «sweet spot» – місце найбільшої концентрації газу. Тож за результатами її буріння буде прийматися рішення щодо подальшої програми освоєння родовища.
 
Коболєв також відзначив: «Цей пілотний проєктбув складним, як, напевно, і будь-який проєкт, який робиться вперше. Та важливо, що ми отримали досвід, щоб впевнено рухатися далі. Мова не лише про освоєння Святогірки, а й інших площ, де є перспективи видобування газу щільних порід (tight gas). Україна багата на його поклади, розробка яких може стати новим етапом для галузі. Більше того, запуск Святогірки – це гарний заділ, щоб якнайшвидше розпочати освоєння Юзівської площі, як ми і обіцяли. Зокрема, нам не треба буде будувати для Юзівки абсолютно нову інфраструктуру – на першому етапі розробки Юзівки ми зможемо використовувати об’єкти, які побудували на Святогірці».
 
За повідомленням глави Нафтогазу, і видобування газу щільних порід, і освоєння Юзівки – це одні з ключових проєктів стратегії розвитку ресурсної бази Нафтогазу, розробленої минулого року. Над втіленням в життя цих проектів активно беруть участь команди дивізіонів «Нафтогаз Розвідка та Видобування» і «Технічне забезпечення».