БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниExxonMobil подає до Стокгольмського арбітражу позов до Росії

ExxonMobil подає до Стокгольмського арбітражу позов до Росії

30 березня 2015

Найбільша в світі американська нафтова компанія ExxonMobil збирається вже цього тижня подати до Стокгольмського арбітражу позов до Росії на $500 млн. Про це пише російська газета "Комерсантъ". "Позов буде поданий на цьому тижні, швидше за все, домовитися не вдасться", - говорить один зі співрозмовників "Комерсантъ".

За даними "Ъ", мова йде про суму приблизно в $500 млн, виплачених Exxon Neftegas Limited щодо Угоди про розподіл продукції по Сахаліну-1 за ставкою податку на прибуток в 35%. У 2009 році поріг ставки було знижено до 20%, проте впродовж цих років оператор проекту активно оскаржував оригінальну ставку.
 
Як повідомило минулого тижня агентство Bloomberg, ExxonMobil, оператор проекту "Сахалін-1" (володіє 30%, ще 30% у японської Sodeco, у "Роснефти" і індійської ONGC - по 20%), може подати на цьому тижні позов до арбітражного суд РФ, в якому буде вимагати повернення переплачених податків. У цьому році американська компанія, що вийшла зі спільних арктичних проектів через санкції і лишившаяся частини прибутків через падіння цін на нафту, вирішила добиватися повернення коштів. У свою чергу, повертати гроші Москва не збирається. Вперше про намір ExxonMobil судитися з Росією стало відомо 18 березня. Однак тоді точна сума позову не називалась.
 
 
30 березня 2015
Укрінформ