Видобуток газу є пріоритетним напрямком для PGNiG в Україні
1 липня 2021
Від наголосив, що Україна є дуже привабливим напрямком співпраці саме в контексті видобутку газу, вона має одні з найкращих перспектив і досі нерозкритих та недорозвіданих родовищ вуглеводнів в Європі.
На питання чи є прорив в прийнятті рішення щодо придбання у ЕРУ акцій «Карпатгазвидобування» (яка володіє Библівською нафтогазовою площею на кордоні з Польщею) віце-президент відповів, що компанія ще на стадії прийняття остаточного рішення, не дивлячись на те що уже мають згоду від антимонопольного комітету. Та додав що цей процес має завершитись менш ніж за три місяці.
Пан Ціслік також зупинився на питанні, щодо рівня очікуваного видобутку на Библівській площі. На що відповів, що оскільки ця площа геологічно дуже схожа до родовищ які розташовані на польській території. Та опираючись на сейсмічні дослідження та ноу-хау, які застосовує PGNiG для своїх родовищ, перспективи щодо видобутку високі. Разом з тим, за допомогою дочірніх компаній PGNiG, котрі володіють сучасними технологіями в інтенсифікації видобутку, фахівці компанії демонструють дуже хороші результати з вилучення вуглеводнів навіть з найвиснаженіших родовищ.
Крім того Артур Ціслік розповів, що польська компанія зацікавлена в розширенні співпраці з Україною, як з точки зору торгівлі, так і продажу газу, та врегулювання всіх технічних питань які пов’язані з транспортування газопроводами та зберіганні у підземних газосховищ.
Для поляків важливо добувати газ і торгувати ним, наголосив він, і саме на цьому буде робитись акцент у подальших переговорах з українцями. Це стосується нещодавньої модернізації газопроводу Дроздовичі-Комарно, що дозволить імпортувати понад шість млрд куб м газу з Польщі, та в подальшому збільшення обсягів.