«ДТЕК Нафтогаз» встановив рекорд добового газовидобутку 5,8 млн куб м серед приватних компаній
16 липня 2021
Він відзначив, що нарощування видобутку можливе завдяки впровадженню новітніх технологій і глибокій цифровізації всіх виробничих процесів, навіть на зрілих родовищах зі складними геологічними умовами, які розробляє компанія. Це демонструють результати видобутку компанії у першому півріччі 2021р – 960 млн куб м, що на 10% більше, ніж за той же період минулого року.
«ДТЕК Нафтогаз не на словах, а на ділі демонструє можливість збільшення видобутку газу навіть на зрілих родовищах. Як лідер приватного газовидобутку в Україні, ми покладаємо на себе місію бути амбасадором світових трендів, драйвером технологічного розвитку і трансформації української нафтогазової галузі в цілому», – резюмував Ігор Щуров.
Щодо грінфілдів компанії, то «ДТЕК Нафтогаз» уже приступив до геологорозвідувальних робіт, та очікує перший газ з новопридбаних ділянок (Будищансько-Чутівській та Зінківській) уже в 2022р.
Як раніше повідомлялось, по Зінківській УРП-ділянці компанія планує вже на першому етапі суттєві інвестиції в розвідку ділянки – понад 1,2 млрд грн, та розраховує на ефективну реалізацію проектів УРП. Однак, уже на цьому етапі є ряд неврегульованих питань, що можуть вплинути на своєчасне виконання попередніх умов і ефективність реалізації самих УРП в подальшому. Це питання, які стосуються оподаткування, регламенту з реалізації частки держави та ряду інших аспектів.
Крім того, генеральний директор «ДТЕК Нафтогаз» додав, що компанія вже розробила дорожню карту з декарбонізації і працює над її реалізацією. Нафтогазовий бізнес ДТЕК планує облаштувати родовища комплексам з вилучення СО2 до 2025 р. Відкритим залишається питання зберігання та утилізації СО2. Реалізація проектів CCS/CCU вимагає залучення значних ресурсів, донорських коштів, налагодження міжнародних партнерств і активної участі держави, наголосив він.