БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниНорвезька PGS на замовлення Нафтогазу розпочала дослідження на Чорноморському шельфі

Норвезька PGS на замовлення Нафтогазу розпочала дослідження на Чорноморському шельфі

16 липня 2021
 
Нафтогаз розпочав вивчення рельєфу дна у Чорному морі, дослідження проводить норвезька компанія Petroleum Geo-Services (PGS). Також фахівцями Нафтогазу визначено місце буріння нової свердловини на Юзівській площі та  свердловини-претенденти для відновлення на ділянках в межах угод про розподіл продукції. Про це повідомив директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Олександр Романюк під час Українського енергетичного форуму.
 
Нагадаємо, для розвитку своєї ресурсної бази Нафтогаз розпочав розвідку та розробку на стратегічних ділянках, доступ до яких компанії надав Уряд. Так, у березні поточного року Нафтогаз отримав спецдозволи на 30 ділянок у акваторії Чорного моря, у грудні 2020р придбав 100% ТОВ «Надра Юзівська», яка є власником ліцензії на Юзівську площу, а також підписав з державою угоди про розподіл продукції на 4 нові ділянки.
 
«Ми розробили прискорені плани для наших стратегічних активів. Наша мета – скоротити період розвідки нових ділянок до 2-3 років. Наприклад, на Іванівській площі в межах УРП ми плануємо отримати перший газ вже у 2022р за рахунок відновлення старих свердловин. Для реалізації стратегічних проектів ми залучаємо міжнародних партнерів, з деякими уже підписали меморандуми про взаєморозуміння. Проте успішність такої співпраці залежить від підтримки держави. Є низка регуляторних питань, які потребують вирішення. Це збереження стимулюючої ренти, процедурні питання впровадження УРП та спрощення закупівель», – повідомив Олександр Романюк.
 
Як повідомлялося раніше, для розвідки ділянок у акваторії Чорного моря Нафтогаз обрав підрядника для виконання 3D сейсміки – норвезьку компанію PGS. Вона вже почала підготовчі роботи – дослідження рельєфу морського дна, і найближчими місяцями перейде безпосередньо до геологічних досліджень.
 
За словами Олександра Романюка, на Юзівській площі компанія планує відновлювати свердловини, що були пробурені раніше. Крім того, за результатами аналізу наявних геологічних даних вже визначене місце для спорудження нової свердловини. Її буріння планують розпочати наприкінці поточного року.
 
У межах угод про розподіл продукції Нафтогаз отримав спецдозволи на нові ділянки та розпочав переобробку та переінтерпретації результатів сейсморозвідувальних робіт 2D минулих років. На початок 2022р заплановано відновлення раніше пробурених свердловин та буріння нових. Наразі відбувається підготовка до закупівлі послуг з 3D сейсміки.
 
Тоді ж Олександр Романюк розповів про наміри Нафтогазу запустити у жовтні цього року перший український газовий інвестиційний конгрес, з метою ефективного залучення інвестицій та партнерів в проекти газовидобутку як на шельфі Чорного моря так і на суходолі.