БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниСуд зобов’язав Держгеонадра видати «Укренергосоюзу» спецдозвіл на Братсько-Яснопольщинську площу

Суд зобов’язав Держгеонадра видати «Укренергосоюзу» спецдозвіл на Братсько-Яснопольщинську площу

3 серпня 2021
ТОВ «Науково-виробнича корпорація «Український енергетичний союз» у березні 2021р звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби геології та надр України (Держгеонадра), керівник – Роман Опімах, про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії.
 
Зокрема, «Український енергетичний союз» просив суд визнати протиправною бездіяльність Держгеонадр щодо невидачі компанії спецдозволу на користування надрами Зони - структур Братсько-Яснопольщинська, Структура-Губська з метою геологічного вивчення, у т.ч. дослідно-промислової розробки нафти, газу, конденсату, затвердження запасів ДКЗ України. Також компанія просила суд зобов’язати Держгеонадра видати відповідний дозвіл.
 
Свої вимоги «Український енергетичний союз» мотивував тим, що компанія володіла дозволом №3734 від 21.01.2010р, строком дії до 2015р, який у подальшому було продовжено до 2020р. Упродовж дії дозволу наказом Держгеонадр у червні 2018р дію дозволу було припинено.
 
У 2018р компанія вже зверталася до суду з оскарженням цього наказу Держгеонадр. Так, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 2 жовтня 2018р визнано протиправним та скасовано наказ Держгеонадр з дня його прийняття, в частині якого «Українському енергетичному союзу» зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами.
 
Держгеонадра видала наказ, яким продовжила строк дії дозволу компанії на 287 днів, протягом яких дію дозволу було припинено. Разом з тим, відповідні зміни до спецдозволу на новому бланку Держгеонадра не подали, у зв’язку з чим компанія не могла працювати згідно законодавства. Це і стало причиною нового судового позову. Компанія подала новий пакет документів щодо продовження терміну дії спецдозволу, проте Держгеонадра видала наказ щодо відмови у продовженні.
 
Розглянувши позовні вимоги та матеріали справи, суд став на користь «Українського енергетичного союзу» та частково задовольнив позов. Зокрема, суд визнав протиправною бездіяльність Держгеонадр, а також скасував наказ про відмову у продовженні дії спецдозволу.
 
Крім того, суд зобов’язав Держгеонадра видати новий наказ про продовження терміну дії спецдозволу «Українського енергетичного союзу» на 5 років до липня 2025р.