БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниНафтогаз відкриває нові газові перспективи Яблунівського родовища.

Нафтогаз відкриває нові газові перспективи Яблунівського родовища.

26 серпня 2021

 

Робота дивізіону Розвідка та видобування Нафтогазу протягом останніх років показує зараз новий газовий потенціал Яблунівського родовища, а саме свердловині № 336. Наша команда успішно розкрила пласт цього геологічного карбонатного шару на глибині приблизно 4,5-5 км та підтвердила очікування наших експертів – наявність газу у карбонатному шарі у басейні Донця і Дніпра!» – про це на своїй сторінці в мережі Facebook розповів Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.

«Карбонатний шар – нова захоплююча гра, адже його товщина становить 200 метрів, а довжина – кілька кілометрів. У ньому може міститися велика кількість газу. Для того, щоб перевірити, скільки газу можна видобувати з цього нового типу колектору, ми схвалили інвестиції у свердловину № 10 на Яблунівському родовищі на вересень для подальшої розробки карбонатного шару та перевірки насиченості газом даного геологічного пласту. Про результати ми повідомимо вас у жовтні» - додав Ватерландер.
 
Він також відзначив, що перспективність розробки цього шару є актуальною з трьох причин:
 
1. Це може виявитися новим геологічним пріоритетом для України, та стати метою світового класу у видобутку нетрадиційного газу для компанії, порівнянною з цілями в Аргентині та досвідом США.
2. Якщо буде доведено, що шар є багатим на газ, він, ймовірно, додасть велику кількість нових запасів газу до потенціалу країни, враховуючи товщину породи
3. По-третє, можливо, найцікавіше, розробка для видобутку може бути відносно швидкою та дати нові об’єми протягом 1-2 років, замість звичайних 4-5 років, які ми закладаємо для розробок на морі та Юзівській площі.
 
Він наголосив, що трансформація структури дивізіону, удосконалення процесів, акцент на геологію, розробку родовищ та технології видобування зміцнюють команду новим досвідом, а застосування нових технологій дало ці значні та багатообіцяючі результати у видобутку.