Нафтогаз відкриває нові газові перспективи Яблунівського родовища.
26 серпня 2021
Робота дивізіону Розвідка та видобування Нафтогазу протягом останніх років показує зараз новий газовий потенціал Яблунівського родовища, а саме свердловині № 336. Наша команда успішно розкрила пласт цього геологічного карбонатного шару на глибині приблизно 4,5-5 км та підтвердила очікування наших експертів – наявність газу у карбонатному шарі у басейні Донця і Дніпра!» – про це на своїй сторінці в мережі Facebook розповів Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.
«Карбонатний шар – нова захоплююча гра, адже його товщина становить 200 метрів, а довжина – кілька кілометрів. У ньому може міститися велика кількість газу. Для того, щоб перевірити, скільки газу можна видобувати з цього нового типу колектору, ми схвалили інвестиції у свердловину № 10 на Яблунівському родовищі на вересень для подальшої розробки карбонатного шару та перевірки насиченості газом даного геологічного пласту. Про результати ми повідомимо вас у жовтні» - додав Ватерландер.
Він також відзначив, що перспективність розробки цього шару є актуальною з трьох причин:
1. Це може виявитися новим геологічним пріоритетом для України, та стати метою світового класу у видобутку нетрадиційного газу для компанії, порівнянною з цілями в Аргентині та досвідом США.
2. Якщо буде доведено, що шар є багатим на газ, він, ймовірно, додасть велику кількість нових запасів газу до потенціалу країни, враховуючи товщину породи
3. По-третє, можливо, найцікавіше, розробка для видобутку може бути відносно швидкою та дати нові об’єми протягом 1-2 років, замість звичайних 4-5 років, які ми закладаємо для розробок на морі та Юзівській площі.
Він наголосив, що трансформація структури дивізіону, удосконалення процесів, акцент на геологію, розробку родовищ та технології видобування зміцнюють команду новим досвідом, а застосування нових технологій дало ці значні та багатообіцяючі результати у видобутку.