БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниPGNiG придбає у ЕРУ контрольний пакет акцій «Карпатгазвидобування» що розробляє Библівську площу

PGNiG придбає у ЕРУ контрольний пакет акцій «Карпатгазвидобування» що розробляє Библівську площу

30 серпня 2021

На 24-й конфенерції Gazterm 2021, яка проходть у Мендзиздроє на березі Балтійського моря, було підписано угоду між найбільшою польською нафтогазовою компанією PGNiG та українською ЕРУ яка передбачає придбання польською компанією контрольного пакета акцій українського «Карпатгазвидобування» яка є власником спецдозволу на користування надрами Библівської нафтогазової площі в Західній Україні поблизу кордону з Польщею, та про спільну розвідку та видобуток газу в Україні. Про це повідомила пресслужба PGNiG та ЕРУ.

В результаті угоди PGNiG має придбати 85% акцій «Карпатгазвидобування». Відповідно до графіка ліцензійних робіт, узгодженого між партнерами, геологорозвідувальні роботи на площі мають бути завершені до кінця 2021р. Буріння першої свердловини заплановано на другу половину 2022р включно з випробуваннями усіх продуктивних пластів. В разі позитивних результатів випробувань, свердловина буде приєднана до української газотранспортної мережі та введена в експлуатацію у 2023р.

Акціонери «Карпатгазвидобування» також планують провести додаткові геофізичні дослідження ліцензійної зони для планування точок буріння подальших свердловин.
 
«Підписана сьогодні угода є кроком у стратегії PGNiG щодо розширення своєї діяльності на зовнішніх ринках, будучи частиною зусиль компанії з диверсифікації джерел та напрямків постачання природного газу. Ми вважаємо, що всі ці зусилля допоможуть зміцнити енергетичну безпеку не тільки для Польщі та України, а й для всіх країн Ініціативи трьох морів», - сказав Павло Маєвський, президент Правління PGNiG. «Останні п'ять років ми активно торгуємо природним газом в Україні. Ми не тільки розпочали продаж газу на український ринок, але й отримали доступ до української газотранспортної мережі та сховищ, тим самим збільшивши наші можливості оптимізувати торгівлю природним газом. Наша успішна діяльність на сьогоднішній день та міцна співпраця з ERU сприяє подальшому використанню потенціалу українського ринку, і тому наше партнерство розширюється на розвідку і видобуток в межах нафтогазового родовища України », - додав Павел Маєвський.
 
«Я пишаюся спільними зусиллями ЕРУ та PGNiG, спрямованими на втілення в нашим польським партнером на постачання американського СПГ. Оскільки американські та польські компанії в Україні разом працюють з нашою українською компанією життя регіональних енергетичних ініціатив, сформованих два роки тому цього ж місяця у Варшаві між США, Польщею та Україною, коли ми уклали договір з, яка реалізує проєкт з проведення розвідувальних і видобувних робіт (ТОВ «керуючий партнер компанії «ЕРУ Менеджмент Сервісез», співвласник «Карпатгазвидобування», ми вважаємо, що це демонструє яскравий приклад для подальшої регіональної співпраці у важливому секторі», – прокоментував Дейл Перрі,
 
Як повідомлялось на весні цього року, антимонопольний комітет, надав дозвіл польській компанії придбати понад 50% частки в статутному капіталі ТОВ «Карпатгазвидобування» у групи компаній Енергетичні Ресурси України (ЕРУ).
 
Нагадаємо, наприкінці 2019р PGNiG та ЕРУ підписали меморандум про співпрацю в галузі розвідки та експлуатації вуглеводнів у західній частині України, біля кордону з Польщею.