БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниІнвестор не інвестує у видобуток літію в Україні, поки ресурси не будуть оцінені за міжнародною шкалою – GSC

Інвестор не інвестує у видобуток літію в Україні, поки ресурси не будуть оцінені за міжнародною шкалою – GSC

14 грудн 2021
 
Жоден раціональний інвестор не інвестує свої кошти в розробку родовищ літію в Україні, допоки їх ресурсна база не буде оцінена за міжнародними стандартами.
 
Таку думку висловив директор ТОВ «Геологічна сервісна компанія GSC» Олексій Фалькович під час організованої журналом «ЕнергоБізнес» дискусійної панелі «Нова промислова політика України: перспектива видобутку та переробки літію та інших стратегічно важливих корисних копалин», що відбулася сьогодні, 13 грудня.
 
«Вони (інвестори -ред.) не розуміють ту класифікацію, яку прийнято в нас. Тільки вихідці з колишнього Радянського Союзу, якщо вони працюють за кордоном, розуміють, що таке категорії, в яких сьогодні Державна комісія із запасів приймає ці запаси», - сказав він.
 
За його словами, на сьогоднішній день жодне з українських родовищ не оцінено за міжнародними стандартами.
 
При цьому в Україні, як повідомив Олексій Фалькович, є найбільше в Європі родовище літію - Полохівське. Поруч із ним розташована ділянка літієвих руд «Добра». Ще є Шевченківське родовище.
 
Фалькович вважає, що для залучення до їхньої розробки іноземних інвесторів необхідно оцінити їх запаси, наприклад, за австралійською системою JORK.
 
Також директор «Геологічної сервісної компанії GSC» звернув увагу, що українське законодавство вимагає, щоб інвестор приступив до видобутку через 3 роки після отримання ліцензії на розробку родовища, проте це, за його словами, неможливо, тому що для підготовки родовища до видобутку потрібно щонайменше 5 років.
 
Фалькович підкреслив, що державні будівельні норми (ДБН) застаріли та потребують оновлення.