БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниSmart Energy за 2021р видобула 390 млн куб газу, що на 2,6% менше ніж торік

Smart Energy за 2021р видобула 390 млн куб газу, що на 2,6% менше ніж торік

13 січня 2022
 
Група компаній Smart Energy за 2021р видобула 390,1 млн куб м газу, що на 2,6% менше проти видобутку протягом 2020р. Водночас, компанія наростила сукупний обсяг видобутку газового конденсату на 2%: з 34,7 тис т у 2020 р до 35,4 тис т у 2021 році. Також група збільшила виробництво скрапленого пропан-бутану на 3,6% до 9,5 тис т (9,2 тис т за 2020 р). Про це повідомили у річному звіті виробничих результатів групи компаній.
 
Так, протягом звітного періоду група
 
 видобула 390 млн куб м газу та 35 тис т конденсату,
 ввела в роботу одну та розпочала буріння чотирьох нових свердловин,
 успішно завершила два капітальні ремонти свердловин,
 ввела в роботу після реконструкції інгібіторне господарство на Свиридівському родовищі та розпочала реконструкцію тимчасової замірно-сепараційної установки Мехедівсько-Голотовщинського родовища,
 отримала незалежну оцінку запасів Свистунківсько-Червонолуцького родовища міжнародним консультантом DeGolyer and MacNaughton.
Середньодобовий видобуток вуглеводнів по компаніях групи в 2021 році:
Протягом минулого року продовжилось нарощення видобутку в Полтавському регіоні завдяки введенню в роботу в лютому 2021р свердловини №25 на Свиридівському родовищі. Позитивній виробничій динаміці також посприяло встановлення нових компресорів на свердловині №61 цього ж родовища. Водночас, спад обсягів видобутку зафіксовано в Харківському регіоні. Його причина – природне зниження пластової енергії продуктивних горизонтів. Для утримання обсягів видобутку на стабільному рівні в листопаді минулого року на Островерхівському родовищі було розпочато буріння свердловини №29 (проєктна глибина – 4 650 м), а на третій квартал 2022р заплановано буріння свердловини №30.
 
У 2021р на Полтавщині на Свиридівському родовищі, окрім введення в роботу свердловини №25, було розпочато буріння свердловини №29. Її фактична глибина склала 5 450 м. Першочергово свердловина націлена на розвідку покладів горизонту В-22 візейського ярусу і на цей момент проходять її випробовування. За їх результатами свердловина буде підключена до установки з підготовки газу для подальших виробничих випробувань та оптимізації параметрів її роботи.
 
У вересні минулого року на цьому ж родовищі було розпочато буріння свердловини №31, проєктною глибиною 5 250 м. Наразі пробурено 5 100 м. Свердловина є розвідувальною та націлена на розвідку та розробку горизонтів В-21 та В-22 візейського ярусу, продуктивність яких підтверджена пробуреними поруч свердловинами. Буріння заплановано завершити до кінця 1 кварталу 2022р. За умови успішного випробовування введення свердловини в роботу очікується в 2 кварталі поточного року.
 
Наприкінці 2021р відбулися зупинки свердловин №2 Свиридівського родовища та №109 Мехедівсько-Голотовщинського родовища на Полтавщині. Наразі проводяться капітальні ремонти зазначених свердловин з метою відновлення їх роботи.
 
На Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, також на Полтавщині, триває буріння першої свердловини Smart Energy – свердловини №4. Її проєктна глибина складає 5 565 м. Наразі пробурено 5 260 м. Первинним завданням свердловини №4 є встановлення промислового значення покладів вуглеводнів горизонту В-22, а також дослідження горизонтів В-16 і В-21 візейського ярусу. Завершення буріння заплановано на середину 2022р. На початку поточного року також заплановано завершити польовий етап 3D-сейсміки на цьому родовищі з подальшими інтерпретацією та обробкою зібраних даних.
 
Розпочата в 2021р реконструкція тимчасової замірно-сепараційної установки (ТЗСУ) триває на Мехедівсько-Голотовщинському родовищі без зупинки роботи обладнання. За результатами модернізації тут буде оновлено обладнання установки стабілізації конденсату та збільшено ємкісний парк газового конденсату і пропан-бутану. Роботи мають на меті підвищити загальну ефективність ТЗСУ, покращити якість підготовки продукції та збільшити вилучення скрапленого пропан-бутану, водночас зменшивши викиди в навколишнє середовище.