БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниДержгеонедра у 2021р реалізувала 85% виставлених на аукціон спецдозволів

Держгеонедра у 2021р реалізувала 85% виставлених на аукціон спецдозволів

19 січня 2022

Державна служба геології та надр України (Держгеонадр) у 2021р виставила на електронні торги рекордну кількість лотів - 217  спецдозволів на користування надрами, з яких 184 (85%) було реалізовано. Про це на прес-конференції розповів Роман Опімах, голова відомства, де подав річний звіт відомства за 2021р.

Надходження до держбюджету завдяки продажу такої рекордної кількості спецдозволів за минулий рік склала 923 млн грн. Відзначимо, що у 2020р відомство виставило на продаж 70 лотів з яких 56 (80%) було реалізовано.
 
Зокрема за підсумками минулого року видано 6 спецдозвіл на розробку та видобуток вуглеводнів на площі 50 тис кв км, що складає близько 60% від усіх нафтогазових площ.
 
Також відомство вже підготувало для інвесторів понад 50 об'єктів із запасами вуглеводнів, актуалізувало реєстр нафтогазових свердловин (12 тис паспортів), та розмістило у відкритий доступ (на інтерактивній карті) 18 тис сейсмічних профілів нафтогазоносних об’єктів.
 
У звіті зазначено, що за минулий рік укладено 3 з 11 угод про розподіл продукції (УРП), відновлено роботи Юзівської УРП та старт проєкту на шельфі Чорного моря.
 
За словами Романа Опімаха, відомство почало активніше проводити моніторинг використання надр. Минулого року розпочато аудит надрокористування, внаслідок чого анульовано 315 спецдозвіл, за якими діяльність здійснювалася з порушеннями або не проводилася взагалі («сплячі» ліцензії). Також минулого року Держгеонедра направила свої зусилля на розширення надання даних в електронній формі. Зараз на геологічному порталі є 13 баз даних для надрокористувачів.
 
Крім того минулого року надрокористувачі сплатили 51,5 млрд грн рентних платежів.
 
Як зазначив Роман Опімах, цього року Держгеонедра розширить функціонал електронного кабінету, наповнюватиметься електронний каталог геоінформації, буде актуалізовано реєстри нафтогазових та артезіанських свердловин.