БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниЄС домовився з Норвегією про додаткове постачання 9,5 млрд куб. м газу

ЄС домовився з Норвегією про додаткове постачання 9,5 млрд куб. м газу

24 червня 2022
Віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс, єврокомісарка з питань енергії Кадрі Сімсон і міністр нафти і енергетики Норвегії Тер’є Аасланд домовилисm про додаткове постачання країною на європейський ринок близько 100 ТВт-год, або приблизно 9,5 млрд куб. м газу в місяць. Про це повідомила  опубліковані пресслужбою Єврокомісії.
 
"Нафтогазовидобувні компанії Норвегії зараз виробляють газ на дуже високій потужності. Враховуючи високий рівень виробництва у Норвегії перші місяці року, очікується, що ця тенденція збережеться до кінця року. Існує великий потенціал для збільшення продажів до Європи в 2022 році, що принесе близько 100 ТВт-год (приблизно 9,5 млрд куб. м – ред.) додаткової енергії на європейський ринок", – йдеться у повідомленні.
 
Наразі Норвегія задовольняє близько 25% попиту на газ в ЄС. Згідно з даними S&P Global Commodity Insights, обсяг поставок газу з Норвегії в травні 2022 року склав 9,49 млрд куб. м.
 
"Норвегія має значні залишки нафти та газу, і завдяки постійним розвідкам, новим відкриттям та розробці родовищ вона може залишатися великим постачальником в Європу також у довгостроковій перспективі після 2030 року", – підкреслюється у повідомленні Єврокомісії.
 
Конкретні умови щодо збільшення постачання газу з Норвегії до ЄС мають бути вирішені пізніше.
 
Як повідомляла "Українська Енергетика", газова криза, що насувається на Європу, змусила операторів прискорити темпи заповнення підземних сховищ газу. Обсяг газу у сховищах країн Євросоюзу з 1 квітня по 11 червня 2022 року майже подвоївся і сягнув 53,1 млрд куб. м. Оператори продемонстрували найкращий темп закачування за останні 5 років.