БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовиниУкраїнська енергополітика є однією з найбільш неефективних у Європі – посол США

Українська енергополітика є однією з найбільш неефективних у Європі – посол США

15 травня 2015
Наразі Україна веде енергополітику, що є однією з найбільш неефективних серед європейських країн. Як наслідок, це підтримує рівень корупції та гальмує економіку. Таку думку висловив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. «Це не збіг, що Росія використовує свій газ, нафту, свою енергетику, щоб впливати на українську політику. У таких спосіб самостійністю України нехтують упродовж останніх двох десятиліть», – каже він.
 
Пайєтт схвально оцінив роботу команди прем’єра Арсенія Яценюка. За словами посла, тенденція є позитивною: тарифи на комунальні послуги підняли, а незахищеним прошаркам населення передбачили субсидії. Він рекомендує переглянути рентні ставки, а також розділити виробництво, транспортування та реалізацію газу в Україні.
 
«Це зробить Україну більш привабливою для інвестицій нафтогазову сферу. І з того, що я чув від приватного сектору, частина цих інвестицій прийде від американських фірм», – додав Пайєтт. Україна також розробляє реверсні маршрути постачання газу з країн Європи. Ці поставки є одним із кроків, які здійснює українська влада для зменшення своєї газової залежності від Росії.
 
 
15 травня 2015
Радіо Свобода