БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини"Укрнафтобуріння" не згодна з рішенням уряду передати її "Укрнафті"

"Укрнафтобуріння" не згодна з рішенням уряду передати її "Укрнафті"

29.05.2023

"Захист приватної власності в Україні офіційно перестає бути вартим довіри з боку будь-яких інвесторів. "УНБ" обурена незаконністю та швидкістю прийняття рішень на найвищих щаблях державної влади в Україні. Всупереч чинному законодавству, Кабінет міністрів України погодив рейдерське захоплення приватної власності, не маючи на це жодних юридичних підстав", - повідомили"Українській енергетиці" у пресслужбі УНБ.

Так компанія відреагувала на підписання прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем розпорядження Кабінету міністрів України про передачу корпоративних прав ПрАТ "ВК "Укрнафтобуріння" (УНБ) в управління ПАТ "Укрнафта".

"Укрнафтобуріння" спростовує побоювання Кабміну щодо ризиків виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у постачанні природного газу з боку компанії.

"…це повний абсурд, бо вже багато років усьому нафтогазовому ринку України відомо, що УНБ – одна з найефективніших компаній у цьому сегменті економіки! Як дані заяви співвідносяться з реальними цифрами? Уже багато років компанія є другою (!) за об’ємами приватного нафтогазовидобутку в Україні та одним із найбільших платників податків", - підкреслила пресслужба.

"Укрнафтобуріння" за 2010-2022 роки інвестувало у Сахалінське родовище понад 6 млрд грн та сплатило до бюджету 24 млрд грн податків та зборів. Окрім того, компанія сплачує податки наперед – тільки протягом останнього місяця було передплачено понад 1 млрд грн податків, у тому числі на другий квартал 2023 року, аргументували у компанії.

За її даними, видобуток на Сахалінському родовищі за вказаний період склав понад 6 млрд куб. м, а коефіцієнт співвідношення видобутку до запасів є одним із найвищих у країні (понад 20% на рік). Інвестиції у родовище за період війни склали 542 млн гривень, а очікуване зростання видобутку газу у 2023 році – понад 30% порівняно з 2022-м.

Наразі "Укрнафтобуріння" здійснює безперервну діяльність та завершує будівництво дожимної компресорної станції (ДКС) та буріння нової свердловини.

Передача в управління ПАТ "Укрнафта" не є ані економічно доцільною, ані такою, що запобігає виникненню зазначених у розпорядженні ризиків, вважають у компанії. Навпаки, ці ризики можуть виникнути унаслідок здійснення такої передачі.

Команда фахівців "Укрнафтобуріння" – одна з найкращих в Україні. У компанії працюють висококваліфіковані геологи, петрофізики, геофізики, спеціалісти з буріння та інженери, які мають практичний досвід роботи у видобувних компаніях Швеції, Італії та Великобританії. А досвід окремих спеціалістів сягає понад 40 років, наголошується у пресрелізі.

"З метою унеможливлення будь-яких маніпуляцій із показниками ефективності роботи нинішньої команди "УНБ" офіційно повідомляємо, що станом на кінець квітня 2023 року активи компанії складали 20,6 млрд грн, станом на 24 травня 2023 року у підземних сховищах знаходиться 141 млн куб. м газу, а на рахунках компанії зберігається 213 млн грн. Усі податкові зобов’язання були виконані та навіть проавансовані на три місяці наперед, що підтверджується податковими накладними. Добовий обсяг видобутку наразі складає 1 555 тис. куб. м, після запуску у кінці травня нової свердловини №88 цей показник збільшиться до 1 705 тис. куб. м, а після запуску у кінці червня ДКС – до 2 105 тис. куб. м. Жодних загроз переривання видобутку газу не існує, зарплата виплачується своєчасно, ліквідність компанії стабільна, зобов'язання за ліцензійними умовами виконуються у повному обсязі та постійно контролюються з боку Держгеонадра", - запевнили в "Укрнафтобуріння".

Як повідомляла "Українська енергетика", Кабінет міністрів розпорядженням №454-р від 23 травня 2023 року передав в управління ПАТ "Укрнафта" активи, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

Згідно із документом, це зроблено "з метою запобігання ризику виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у постачанні природного газу, відповідно до статті 211 закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів".

Перелік активів у документі не зазначено.

На початку травня "Укрнафта" висловила зацікавленість в управлінні раніше заарештованими корпоративними правами ПрАТ "Укрнафтобуріння", ТОВ "Сіріус-1", ТОВ "Сахалінське" та ТОВ "Іст Юроуп Петролеум", які ведуть видобуток вуглеводнів на Сахалінському газоконденсатному родовищі.

Компанія має у своєму розпорядженні необхідні технічні і практичні можливості для збільшення видобутку нафти і газу на родовищі, наголошується у листі.

На початку квітня 2023 року ГБР повідомило, що суд заарештував та передав до управління АРМА корпоративні права ТОВ "Сахалінське"; ТОВ "Сіріус-1"; ТОВ "Іст Юроуп Петролеум", які протиправно привласнили надра Сахалінського нафтогазового родовища.

Печерський районний суд Києва 7 квітня 2023 року заарештував корпоративні права ПрАТ "Укрнафтобуріння", а 11 квітня передав їх в управління АРМА.

Згідно із рішенням суду, заарештовано 44,989% частку Deripon Commercial Ltd (Кіпр) в "Укрнафтобурінні", 22,4996% Ariana Business Limited (Великобританія), 22,4996% Ares Systems Ltd (Великобританія) та 10% JKX Ukraine. (Нідерланди).

Кримінальним провадженням встановлено, що посадові особи НАК "Надра України", Держгеонедр, ПрАТ "Девон", ТОВ "Сахалінське", ТОВ "Сіріус-1", "Укрнафтобуріння" та ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" (раніше – ТОВ "Голден Деррік" ) у період 2000-2023 років внесли зміни до умов низки договорів про спільну діяльність з промислової розробки Сахалінського газоконденсатного родовища, завдавши шкоди державним інтересам.

"Укрнафтобуріння" – одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. З 2010 року розробляє Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище (Краснокутський р-н Харківської обл.) із запасами 15 млрд куб. м газу. Валовий видобуток компанії в 2020 році склав 725,4 млн куб. м газу та 80,8 тис. тонн нафти та конденсату, у 2021 – 691,3 млн куб. м та 76,6 тис. тонн.

Загалом за Сахалінським родовищем видобуток газу в 2020 році склав 844,3 млн куб. м та 86 тис. тонн нафти та конденсату, у 2021 – 789,5 млн куб. м та 80,8 тис. тонн.