БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини«Нафтогаз» придбав майже 400 млн куб м українського газу на біржі

«Нафтогаз» придбав майже 400 млн куб м українського газу на біржі

30.05.2023

НАК «Нафтогаз України» протягом місяця з 26 квітня по 29 травня 2023р придбала на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ) 395 млн куб м природного газу українського видобутку. Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Так, за розрахунками ExPro, більшу частину газу компанія придбала з поставкою у ПСГ - понад 290 млн куб м, решту - з поставкою на ВТТ. Ціни придбання протягом місяця становили 10 584 - 10 972 грн/тис куб м (без ПДВ).

«Прозорий ринок газу всередині країни – це мотивація для приватних компаній збільшувати власний видобуток. Саме тому Група Нафтогаз майже щодня виходить на біржу, купуючи різні обсяги палива, від сотні тисяч «кубів» до мільйонів», – зазначив Олексій Чернишов.

Основна мета «Нафтогазу» на опалювальний сезон 2023/24 – відмовитися від імпорту газу і пройти зиму на власних енергоносіях. За словами Чернишова, для цього потрібно створити необхідні резерви палива. Більшу частину – до 13,5 млрд – має забезпечити «Укргазвидобування».

Решту в «Нафтогазі» очікують від приватних видобувників. Нагадаємо, в умовах війни експорт газу власного видобутку з України заборонений.

«Це, можливо, непопулярне, але виправдане рішення: спочатку ми маємо бути впевнені у тому, що накопичили достатньо газу для власних потреб», – зазначив очільник «Нафтогазу».