БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини"Укргазвидобування" веде перемовини щодо співпраці з PKP Orlen і MND

"Укргазвидобування" веде перемовини щодо співпраці з PKP Orlen і MND

17.08.2023

АТ "Укргазвидобування" (УГВ) відмічає інтерес іноземних інвесторів до сфери газовидобутку в Україні, попри війну. Компанія веде перемовини щодо спільних проєктів з PKP Orlen та MND.

"Є сміливці, які готові виходити (в Україну – УЕ). Ми зараз у перемовинах з компанією MND, виходимо на фінішну пряму... Також спілкуємось з Orlen. Там спілкування затягнулось. Тому що говоримо вже більше року", – повідомив директор з розвідки та розробки АТ "Укргазвидобування" Максим Вітик на форумі Ukrainian Gas Open 2023, організованому Energy Club та Асоціацією "Газові трейдери України".

Він відмовився уточнити, які саме проєкти і в якому форматі "Укргазвидобування" готове запропонувати вказаним іноземним компаніям.

"Є і інші цікаві проєкти, над якими ми працюємо. Але всі розуміють, всі усвідомлюють що зараз в Україні є потенціал і він серйозний, як на морі, так і на суші. Єдина перепона зараз – це війна", – сказав Вітик, додавши, що це також стосується і підрядників УГВ.

Як повідомляла "Українська енергетика", у жовтні 2022 року "Укргазвидобування" та чеська MND підписали меморандум про співпрацю з розвідки ресурсів на заході України. Компанії планували поєднати свої знання західного регіону України для розкриття потенціалу ще невивчених ділянок у Карпатах.

MND видобуває природний газ та сиру нафту, розвиває напрямок ВДЕ. На офіційному сайті компанії повідомляється, що у 2021 році компанія видобула 1,8 млн барелів нафтового еквівалента (BOE) і приблизно 201 млн куб. м газу (близько 2,1 ТВт-год). Компанія постачає газ до 200 тис. домогосподарств. MND володіє чотирма ліцензіями на розвідку на площі 1715 кв. км у Південній Моравії.

MND отримала перші ліцензії на розвідку та видобуток в Україні у 2014 році, придбавши 80% компанії "Горизонти". Також в Україні компанія має об’єкт незавершеного будівництва – Орівську ВЕС.

Концерн PKN Orlen – найбільша у Польщі нафтопереробна компанія. Спеціалізується на видобутку, переробці і продажу нафти та бензину у Польщі, Чехії, Німеччині та країнах Балтії.