БАГАТСТВО НАДР – СИЛА КРАЇНИ

 


UA EN
UA
ГоловнаМедіаНовини"Укрнафта" починає споруджувати нову свердловину

"Укрнафта" починає споруджувати нову свердловину

05.02.2024

"Це перша з 30 свердловин, які "Укрнафта" планує почати бурити із залученням власного бурового обладнання в 2024 році", – повідомляє на своїй фейсбук-сторінці директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький.

Проєктна глибина нової свердловини становить 3314 метри. Прогнозний початковий дебіт нафти – 26,5 тонн на добу.

Буріння заплановане з метою розвідки продуктивного горизонту візейських відкладів нижнього карбону та подальшої його експлуатації, пояснює директор видобувної компанії.

За його словами, споруджувати свердловину буде підрозділ компанії – "Укрнафта Буріння" – за допомогою власного бурового верстату ZJ-40, вантажопідйомністю 225 тонн. Зараз буровий верстат, яким працювали на попередньому об’єкті компанії, перевозять на майданчик, буріння почнеться найближчим часом.

Як повідомляла "Українська енергетика", на 2024 рік, за словами директора ПАТ "Укрнафта" Сергія Корецького, компанія планує почати зведення 30 нових свердловин на сході та заході України. Частина з них можуть стати перехідними через повну завантаженість власних верстатів та невелику ємність ринку буріння в Україні. Він також допустив, що процеси можуть бути прискорені завдяки співпраці з міжнародними та українськими партнерами.

У 2023 році "Укрнафта" ввела в експлуатацію 8 нових свердловин на заході та сході країни сукупним дебітом у 238 тонн нафти на добу.

За підсумками 2023 року "Укрнафта" збільшила видобуток природного і нафтового газу 6%, до 1,1 млрд куб. м, а нафти з конденсатом – на 3%, до 1,4 млн тонн.

ПАТ "Укрнафта" володіє 86 спеціальними дозволами на видобування (промислову розробку родовищ) вуглеводнів. Компанія веде видобуток на території Сумської, Полтавської, Чернігівської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Дніпропетровської і Харківської областей України.